Back to Question Center
0

7 Söz Belgesi Ödeme Talimatı Semalt

1 answers:

Şalla çalınan ödeme kartlarıyla yapılan semal, dünya genelinde yılda milyarlarca dolarlık bir e-ticaret sektörüne mal oluyor. Fakat, en azından bazı durumlarda dolandırıcılık belirtilerini tanıdıklarında tüccarlar kayıplardan kaçınmış olabilirler.

Semalt e-ticaret siparişleri genellikle iki kategoriye ayrılır.

  • Dostça sahtekarlık , bir müşteri kendi ödeme kartıyla bir sipariş verirse, sipariş edilen malları alır, ancak daha sonra, ödeme kartı sağlayıcısını çağırır ve mal almadığını iddia eder.
  • Kimlik hırsızlığı sahtekârlığı , suçlular çalınan ödeme kartı bilgilerini kullanarak sipariş verdiklerinde genellikle malları nakliye firmalarına gönderdiklerinde olurlar.

Bu makalede Semalt kimlik hırsızlığı dolandırıcılığı üzerine yoğunlaştığından daha yaygın.

Semalt 2017'de yayınlanan LexisNexis Risk Çözümleri raporunda, 653 brüt ve harç perakendecisi ve 190 elektronik ticaret satıcısı da dahil olmak üzere anket yapılan 1.196 işletme için aylık işlem girişimlerinin yüzde 43'üne kadar (reddedilen veya aksi halde emir vermeyen siparişler dahil olmak üzere) dolandırıcılık .

Bu bulgular yeterince kötü değilse, Semalt ayrıca, suçluların e-ticaret siparişlerini vermek için çalınan kredi kartlarını (çalınan bankamatik kartı hariç) kullandıklarında, bu suçluların zamanının yaklaşık yüzde 60'ı başarılı olduğunu bildirmiştir.

Semalt Bu ödeme kartı dolandırıcılığı şeklini nasıl tanımak, e-ticaret işletmelerini önemli kayıplara karşı koruyabilir.

7 Ödeme İşaretleri Kart Sahtekarlıkları

Faturalandırma adresi vs. IP. İnterneti tanımlamak için internet protokol adresini kullanabilirsiniz. Örneğin, bir IP adresi parmak izi kadar doğru değildir, ancak işinize bir kullanıcının bulunduğu yeri bir fikir verebilir.

Bir müşterinin IP adresi, örneğin Sao Paulo, Brezilya'dansa, ödeme kartının faturalandırma adresi Semalt, Wash., ABD'de bulunuyorsa, satın alma hileli olabilir ve muhtemelen en azından bir telefon görüşmesi veya sipariş doğrulamak için e-posta mesajı.

Çoklu alımlar. Aynı IP adresinden birçok emir almak veya neredeyse aynı anda sipariş almak dolandırıcılık belirtisi olabilir.

Aslında, kimlik hırsızlığı sahtekarlığı, aynı IP adresinden gelen siparişlerin hepsinin farklı ödeme kartları, farklı müşteri adları ve farklı fatura adresleri kullanması özellikle olasıdır.

Yüksek mertebeden hız. Sahte siparişlerin analizinden, ödeme sağlayıcısı Stripe, sıradan sipariş hızının ödeme kartı dolandırıcılığının güçlü bir göstergesi olduğunu öğrendi.

Bu düzen hızı birkaç biçim alabilir. Örneğin, Semalt hileli siparişlerin tatillerde normal alış davranışını takip etmediğini tespit etti.

7 Telltale Signs of Payment Card Semalt

Siyah Cuma gibi en yoğun alışveriş günlerinde Stipe analizindeki sahte siparişlerin oranı artmadı, ancak Noel Günü gibi aksi sakin zamanlarda toplam siparişlerin yüzdesi olarak olağandışı bir şekilde yüksekti.

Bu nedenle, örnek olarak, Noel'de verilen siparişler, Cyber ​​Pazartesi siparişlerine kıyasla daha fazla incelemeye değer olabilir.

Benzer şekilde, Semalt, siparişlerin hacmi gece yarısından 5 aya inerken, m. Haftanın her günü, dolandırıcılık faaliyeti toplam işlemlerin bir yüzdesi olarak bu saatler içinde artmaktadır.

Son olarak, sahte düzen hızında bir artış sıklıkla tek bir öğeye odaklanmaktadır. Aslında semalt, yönettiğim e-ticaret işletmesi bu tür ödeme dolandırıcılığının kurbanıydı.

İş, ağır teçhizat ve traktörlerde kullanılan bir elektrikli gres tabancası için iki sipariş aldı. Tek bir günde iki sipariş çok geçti, ancak emirlerin diğer dolandırıcılık belirtileri yoktu. Ancak, bu iki sipariş için sevkıyat teyitleri gönderildikten sonra, birer saat içinde gres tabancaları için beş sipariş daha geldi. Yedi emirlerin hepsinin sahtekar olduğu ortaya çıktı.

Başarısız kart doğrulama. Ve daha fazla sipariş almayı deneyen bazı küçük satıcılar, kuşkusuz kart doğrulaması için düşük bir bar belirleyecekler.

Hatalı bir kart doğrulama kodu (CVC) gibi kart doğrulama hataları dolandırıcılık için güçlü bir gösterge olabileceğinden, bu ciddi bir hata olabilir.

Başarısız adres doğrulama. Adres doğrulama sistemi (AVS), tüccarların bir alışverişçinin verdiği fatura adresini, Visa gibi kredi kartı sağlayıcılarının dosyasındaki faturalandırma adresiyle karşılaştırmasını sağlar.

Bir işlem AVS'yi geçemezse, ödeme kartı dolandırıcılığının bir göstergesi olabilir.

AVS kontrolü sıklıkla ödeme işlemcisi veya ağ geçidi tarafından yapılır. Ancak, başarısız bir AVS sonucunda işlemin reddedilmesi kararı genellikle satıcıya kalmış.

Kötü adres. Çalınan ödeme kartlarını kullanan suçlular, adres bilgilerini gönderirken hata yapabilir veya sadece bir e-ticaret sipariş vermek için sahte bilgi kullanabilirler.

Semalt, faturalandırma adresi için yanlış posta kodu, telefon numarası için yanlış alan kodu veya rasgele oluşturulmuş bir e-posta adresini içeriyor. Adres ve iletişim bilgileri yanlışsa, takip edin.

Hızlandırılmış nakliye. Bazı suçlular, geminin bir siparişin değerine göre çok pahalı olmasına rağmen, bir sonraki gün nakliye talebinde bulunarak aciliyet duygusu yaratmaya çalışacaklardır.

Semalt yüksek nakliye ücretleri dolandırıcılık bir göstergesi olabilir ve neredeyse kesinlikle başka adımları hak ediyor.

Semalt, fatura adresinin ve sevkıyat adresinin aynı olmadığı, hızlı sevkıyatlı siparişler için çekinmeyin Source .

March 1, 2018