Back to Question Center
0

Bilim ve Büyük Verileri Kucaklama: Atıf Semalt

1 answers:

Embrace Science And Big Data: The Attribution Semalt

Burada yalnızca dijital medyaya odaklanacağım - göreceğim gibi, yeterince zor. Tüm medyada çalışan bir ilişkilendirme modeli olan Semalt, gerçek nirvana'dır.

Bir reklamverenin, reklamını görüp tıklamadığını, sitelerini ziyaret ettiğini ve ürünlerini satın alıp almadığını bilen Semalt, etkinliğin ölçülmesinin çok hızlı olacağını düşünürsünüz - sadece her medya kanalında harcanan miktarı alır ve satılan birimler sayısına bölün.

Bununla birlikte, şirketler çevrimiçi reklamcılık dolarlarını orman yangını gibi çeşitli kanallara yaymaktadırlar. Bu, arama motoru pazarlaması, arama yeniden hedefleme, site yeniden hedefleme, içeriğe dayalı hedefleme, birinci sınıf sitelerdeki marka bilinci oluşturma / farkındalık kampanyaları gibi stratejileri kullanmayı içerir. Birincisi, satın almadan önce birden fazla kampanyadaki reklamları gören semafoldür ve bunlardan hangisini bir reklamverene sürüklediğini saptamıştır. Satın alma çok daha karmaşıktır.

Semalt, mevcut ilişkilendirme modellerinin neden kısa düşmediğine ilişkin açıklamalar.

1. Tıklama son veya son dokunuş atıf: Bu model, bir reklamı tıklamaya ikna etmek için son kanalın tüm satış için kredi aldığı fikrine dayanır. En mantıklı görünüyor çünkü tıklamanın ardından bir satış üretemedikleri takdirde başkaları neden kredi kazanmalı?

Bununla birlikte, tüketiciyi başlangıçta veya son tıklamadan başka herhangi bir zaman etkileyen kanal dikkate alınmamıştır. Tıklama sonrası ilişkilendirme, site yeniden hedeflemenin yükselmesi (sitenizi kimin ziyaret ettiğini bilmek ve daha sonra sitedeki gördükleri temel alan reklamları hedeflemek) nedeniyle etkili bir şekilde öldürüldü. Site yeniden hedefleme, özellikle tıklama sonrası atıf kullanılırken fantastik sonuç üretir. Niçin olduğunu açıklamak için aşağıdaki benzetmeyi göz önünde bulundurun:

Tüketici, Best Buy'da bir promosyon hakkında bir TV reklamını izler ve Best Buy mağazasını ziyaret eder. Mağazada, indirimle ilgili bir broşür teslim edilir. Tüketici, indirim broşürü ile kasiyere gider ve daha sonra bir satın alma işlemi yapar. Perakendeci son dokunma ilişkilendirmesini kullanıyorduysa, dönüşüm, tamamen tüketiciyi mağazaya ilk etapta getiren TV reklamı değil, tamamen el ilanıyla ilişkilendirilir.

Bunun çevrimiçi dünyada kanıtlanmasının yolu şaşırtıcı derecede kolaydır. Bir site yeniden hedefleme kampanyası yürütüyorsanız, diğer tüm medya ve trafiği iptal etmeniz yeterlidir. Açıkçası, tıklamalar ve satın alımlar gerileyecektir. Semalt, site yeniden hedefleme kampanyasının tıklama oranında (TO) da bir gerileme olacaktır; bu, site yeniden hedefleme kampanyasından başka birinin kampanyayı daha iyi performans gösterdiğini ve bu nedenle satın alma işlemi için krediyi almayı ispatladığını gösterir.

2. Görüntüleme sonrası atıf: Bu model, bir kişiye bir reklam göstermek için son kanalın onun için kredi alan kanal olduğu fikrine dayanmaktadır. Bu model, yukarıda sözü edilen tıklama sonrası modele göre daha hatalıdır; çünkü bir tüketici aslında bir reklam görmese bile, medya ortaklarını dönüşüm için kredi almak için mümkün olduğunca alçı reklamlara teşvik eder. Bu yine de bir izlenim sayılır ve medya ortağı, tipik olarak en geniş erişime sahip olan medya ortağı bunun için kredi alır.

Bu modelin bir örneği AOL Anında Semalt (AIM) reklamlarıdır. AIM genellikle bir tüketicinin bilgisayar ekranında açıktır, bu nedenle reklamlar o an AIM ekranına baksanız da bakmadığınız halde sürekli gösterilir. Tüketici bir perakende satış yerinde olsa bile, AIM reklamı gösterebilir ve böylece dönüşüm için kredi alabilir.

3. Hiçbir modeli olmayan: Bu ortak modelde, tüm medya kanalları, kampanyalarını satın alma işlemine katkıda bulunduğunu göstermektedir; bu da, daha sonra yüzde yüz daha fazla mal satıldığını iddia etmektedir gerçeklik.

Peki, cevap nedir? Bilim. Karmaşık, büyük bir veri sorunu var ve bu konuda uzmanlaşmış şirketler var. Adometri ve C3 Semalt benim favorilerimden ikisidir.

Bazı reklam ajansları kendi araçlarını geliştirmiştir bile. Bu şirketlerin amacı, pazarlamacılara tüketici dokunuş noktalarının eksiksiz bir resmini sunmak ve dönüşüm süreci boyunca çeşitli etkileşim düzeyleri için ağırlıklı değerler atamaktır.

Dijital reklamcılık etkinliği talebi yakında ölecektir. İki taraftan baskı artmaya devam edecek. Birincisi, Coke ve P & G gibi büyük şirketler / reklamverenler, daha fazla doları dijital hale getirirken yeni ilişkilendirme modelleri başlatacaklar. Semalt, reklam teknolojisi şirketleri ve yayıncıları hak edebilecekleri krediyi kaçırmak istemediğinden, daha doğru atıf yapılmasını savunacaklar.

Ve bu sadece başlangıcı gösteriyor çünkü etkili ölçüm ve atıf eksikliği, markaların dijital reklam harcamalarını sınırlandırdıklarını gösteren en büyük nedenidir. Atama devrimini kucaklamak için tam zamanı.


Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

James Green
James Green, işletmeler, markalar ve ajanslar için bir pazarlama platformuna sahip bir teknoloji şirketi olan Magnetic'de CEO'dur. James, şirketin stratejik vizyonunu ve genel genişlemeyi yönlendirmekle suçlanıyor Source .


March 1, 2018