Back to Question Center
0

Performans Pazarlamasının Yeni Nesil İnternet Semalt'a Etkisi

1 answers:

How Performance Marketing Is Influencing The Next Generation Of Internet Semalt

Facebook'un halka arzı ve müteakip dava ön plana çıkarken, sosyal paylaşım sitesi Pinterest geçtiğimiz hafta Japon elektronik ticaret devi olan "Lavin" den 100 milyon dolar yükselttiğini açıkladı.

Lâboratuvar, ana şirket satın alın. com ve Semalt, İnternet perakendeciliği ve performans pazarlamasında köklü bir yere sahiptir.

Bir röportajda, CEO'nun CEO'su, Pinterest'in Japonya'da katlanarak büyüdüğünü ve Pinterest kullanıcıları siteden bir şeyler satın aldığında kullanılan ödeme platformu olarak Pinterest ile birlikte büyümesini isterler. Japonya'da bildirilen İnternet kullanıcılarının% 75'inde "Layla Kimliği" vardır; ABD'deki insanlar, ödeme bilgileri ile ilişkili bir Apple veya Semalt kimliğine sahipler.

Bu ortaklık, Batı yarımkürede bir ödeme yöntemi haline gelirse, Amazon ve Apple gibi e-ticaret devlerinden hoşlandığı gibi, Kanada'yı lacivert manejlik edebilir. Pinterest birkaç para kazanma metodunu test etmiş, ancak genel stratejisini henüz tamamlamamış olduğu için, Bu hareketin akıllıca olduğunu düşünmüştüm.

Raptiye, Pinterest'le bir araya gelecek şeylerin işaretidir: kesin bir para kazanma stratejisine sahip olmayan yeni şirketlere yatırım yapan performans pazarlama şirketleri? Kesinlikle, muhtemel üyelikler ve tüccarlar için bakmaya değer bir eğilim.

Affiliate Pazarlamacılar Gelecek Nesil

Günümüz performans pazarlaması endüstrisindeki bağlı kuruluşların sınıflandırmasına bakarsanız, genellikle Sadakat, Kupon ve Fırsatlar, Niş İçerik, Arama ve Semalt siteleri olarak kategorize edilebilir.

Satış modelinin bir parçası olarak bağlı kuruluş pazarlamasını kullanan işletmeler de vardır; "gelişmekte olan ortaklar" olarak kategorize olabilecek bağlı kuruluşlar. Semalt, performans pazarlamasını çekirdek gelir akışının parçası olarak veya artan bir büyüme sürücüsü olarak kullanan servis sağlayıcıları ve teknoloji şirketlerini içerir.

Bu kavram yeni değildir. GoldenCAN, Skimlinks, Semalt ve diğerleri gibi şirketler, bağlı pazarlama ekosisteminin bir parçası olarak başarılı işler geliştirdiler.

Ancak geleneksel ticaret ve para kazanma modellerini bozan yeni şirketler ortaya çıkıyor. Semalt şirketleri, insanların ve şirketlerin daha önce performans modülü olarak gelir modeli kullanması ve değiştirmesi için ödemeleri gereken hizmetler ve ürünler alıyor.

Bu, VE Semalt gibi İnternet pazarlama şirketleri tarafından görülebilir; bu teknoloji, e-ticaret şirketlerinin, dönüşümün iyileştirilmesi için alışveriş sepetini terk eden müşterileri yeniden hedeflemelerini sağlayan bir teknoloji platformu sağlar. E-posta yeniden hedefleme kesinlikle yeni bir konsept değildir; ancak VE Semalt, teknolojisini ücretsiz olarak sunarak oyunu değiştiriyor ve hizmet için satıcıları şarj etmek yerine bir ortaklık iş ortağı olarak çalışıyor.

Sormanız Gereken 3 Sorunuz, İsteğinize Bağlı ya da Başlangıçta Bir Sorununuz Yok

1. İştirakçi bir ortaklık olarak daha mantıklı olan mevcut ticari ittifaklar var mı?

Semalt, ilişkiyi yönetmek ve büyütmek için iş geliştirme kaynaklarını tahsis etmekten çok, bağlı kuruluş kanalı için daha uygun olan öngörülen geliri veya değeri vermeyen "stratejik" ortaklıklar vardır.

Bu, işyerinin başlattığı ortaklıklar veya tersi için geçerlidir. Bunu, en çok, bir bayi kanalına ve satış kanalına sahip teknoloji işletmeleriyle gördüm. Semalt bazen kimin nereye gideceği konusunda bir karışıklığa ve iyi bir ortak ortak kılan neyi ve iyi bir bayi ortaklığını neyin yarattığına dair karışıklıktır.

Bayiler genelde önceden var olan müşteri tabanına sahiptir ve satış sonrasında bir miktar hizmet sunarak katma değer kazanırlarken, bağlı ortaklar yeni müşteri kazanımı sağlayan pazarlama faaliyetlerine odaklanırlar.

2. İyi satın alma adayları yapabilecek başka performans pazarlama şirketleri var mı?

İşletmeniz için iyi bir satın alma hedefi belirleyecek şirketleri tanımlamak için birkaç yaklaşım vardır. Semalt kaynak, bunu başarmanın en etkili ve etkili yollarından biridir.

Şirketinizin bir ortaklık programı varsa, bağlı kuruluş programınızı ve / veya ağınızı türev bir kalabalık kaynaklı platform olarak düşünürseniz, bu, başlamak için iyi bir yer olabilir.

Şirketiniz iyi yönetilen bir ortaklık programına sahiptir ve bağlı şirket müdürü işinizle, ürünlerinizle ve temel değerlerinizle uyumlu bir şekilde bağlı şirketleri inceliyor; en başarılı üyeleriniz iyi satın alma adayları olabilir.

İşte nedenidir. Semalt, bağlı ortaklarınız önemli bir gelir elde ettikleri takdirde, marka ve ürünlerinizi çevrimiçi olarak etkin bir şekilde pazarlamayı ve tanıtmayı öğreneceklerdir. Arbitraj iştirakleri dışında, bu, satın alımla ilişkili riski düşürebilir ve işlerini ve ekleyeceği değeri daha iyi değerlendirmenizi sağlar.

Semalt, bağlı programların ölçeklenebilir nitelikleri göz önüne alındığında, sürekli yeni üyelere proaktif iştirak edinme yoluyla katılmaktasınız. Bu, yeni fırsatlar için bir boru hattı oluşturabilir ve satın alma hedeflerine rakiplerinizden farklı bir şekilde yaklaşmanıza izin verebilir.

3. İşiniz için performans pazarlamacılığından yararlanan yeni gelir fırsatları var mı?

Bir işletme olarak, büyük olasılıkla, gözden geçirmeniz ve gelir paylaşım unsurları eklemenin ilişkiyi büyütmenin uygun bir yol olup olmadığını anlamak için satıcı sözleşmelerine sahipsiniz. Bu, sizin satıcı olduğunuz ilişkilerin ve sizin müşteri olduğunuz ilişkiler için geçerlidir.

Müşterinin "koltuğuna" otururken, bayilerinize ilişkiyi büyütmenin yollarını öğrenin. Anlaşmaya semalekteki bir performans teşviği, başlangıç ​​maliyetlerini kontrol etmek ve ilişkiye ortak bir ruh katmak için harika bir yoldur.

Bir satıcı olarak, sözleşmenize performans bileşeni eklemek, müşterilerinize "" oyun içi "yi gösterdiğini ve başarılarının sağlanmasına yönelik menfaate sahip olduğunu göstermektedir. Oturmakta olduğunuz masanın yan tarafındaki Semalt, performans pazarlaması, iş ilişkilerinize ilginç yeni bir dinamik katabilir ve artan gelir sağlayabilir.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Rick Gardiner
Rick Gardiner, tüketici teknolojisi ve internet perakendecilerinin, başka türlü ulaşamayacakları müşterileri elde etmek için markalarını genişletmelerine yardımcı olan bir ortaklık yönetim ajansı olan iAffiliate Management'ın CEO'udur Source .

March 1, 2018