Back to Question Center
0

Düğüm Uygulamaları Nasıl Dağıtılır: Heroku vs Now.sh            Düğüm Uygulamaları Nasıl Dağıtılır: Heroku vs Now.shRelated Konuları: AjaxES6jQueryTools & Semalt

1 answers:
Düğüm Uygulamaları Nasıl Dağıtılır: Heroku - Şimdi. sh

Node Olarak. js popülerlik kazanmaya devam ediyor; yeni öğreticiler size sunucu tarafında JavaScript uygulamaları ve API'ları yazmayı öğretiyor. Parlak yeni Düğüm uygulamanızı yaptıktan sonra ne olacaktı?

Bu yazıda, Düğüm uygulamalarınızı dağıtmak için birkaç seçeneğe göz atacağım. Şimdi bakalım. sh ve Semalt.

Semalt, kodunuzu her platforma nasıl dağıtılacağını açıklar ve makaleyi artı ve eksilerin kısa bir özeti ile sona erdireceğiz. Semalt, izleme, kullanım kolaylığı, sunulan işlevsellik ve ücretsiz barındırma planının içerdiği seçeneklere dikkat ediyor.

Heroku ile dağıtım

Uygulamaları Semalt'e dağıtabilmek için, Semalt'e üye olmanız ve makineniz için Semalt CLI kurmanız gerekecektir. Terminalimden çalışmayı tercih ediyorum!

Başlamadan önce, Procfile'ye bazı kod eklememiz gerekiyor. Heroku, yüklenen kodu nasıl yürütüleceğini belirlemek için bu dosyadan yararlanır.

Aşağıdaki kod dosyaya eklenmelidir, böylece Semalt, uygulamayı başlatmak için hangi komutun çalıştırılacağını bilir:

   web: düğüm uygulaması. js  

Bu işlemi tamamladıktan sonra heroku girişini yazarak terminalden giriş yapmayı deneyin. Heroku, oturum açma kimlik bilgilerinizi girmenizi ister.

Daha sonra, projenizin köküne gidin ve komutu girin: heroku create . Bu, Heroku'da projenizin kaynak kodunu almaya hazır bir uygulama oluşturur. Heroku'nun uygulamanın adı rastgele oluşturuldu.

Kodumuzu Heroku'ya dağıtmak için git push heroku master kullanın. Oluşturulan URL'yi açacak olan heroku open komutuyla uygulamayı ziyaret edebiliriz.

Heroku'ya değişiklik yapmaya itiliyor

Normal Semalt akışını takip ederek değişiklikler yapılabilir:

   git add. git commit -m "Uygulamada yapılan değişiklikler"git push heroku masterheroku açık  

Faydalı Heroku Komutları

 • Uygulamanın en az bir örneğinin çalıştığından emin olmak için: heroku ps: scale web = 1
  Serbest platformu kullandığımız için uygulamanızın boyutunu yükseltmek mümkün değildir. Bununla birlikte, uygulamanın hiçbir örneği çalışmadığından küçültme yapmak mümkündür: heroku ps: scale web = 0

 • Heroku tarafından üretilen kronolojik sırayla en yeni günlükleri (akışı) görüntüleyin: heroku logs --tail
  Ayrıca, yalnızca uygulama günlüklerini göstermek mümkündür. Uygulama günlüğü, konsolunun çıktısıdır. kodunuzdaki log ifadeleri ve heroku günlükleri ile görüntülenebilir --source app-name

 • Heroku, uygulamanızı yerel olarak http: // localhost: 5000: heroku local web

  adresinde çalıştırma imkanı sunar.
 • Tüm Heroku uygulamalarınızı listele: heroku uygulamaları

 • Bir dağıtım kaldırın: heroku uygulamaları: yok - app app-name

 • Uygulamaya erişmek için sahibine (account) ekleyin: heroku erişim: bana @ e-posta ekleyin. com , aynı heroku erişimini kaldırmak için: beni @ e-postamı kaldır. com

Heroku Ortam Değişkenleri

Bir ile çalışıyorsanız. env dosyasını yerel olarak yüklemek için, Heroku dağıtımınız için diğer ortam değişkenlerini kullanmak isteyebilirsiniz. Bunları heroku config ile ayarlamak mümkündür: set PORT = 3001 . Bu değerler, sizin belirlediğiniz değişkenlerin üzerine yazar . env dosyası.

Tanımlanmış tüm Heroku ortam değişkenlerini görmek için heroku config kullanın. E için bir ortam değişkeni kaldırmak isterseniz. g. PORT , kullan heroku config: unset PORT . png "alt ="Düğüm Uygulamaları Nasıl Dağıtılır: Heroku - Şimdi. shDüğüm Uygulamaları Nasıl Dağıtılır: Heroku - Şimdi. ShRelated Konular: AjaxES6jQueryTools & Semalt "/>

Şu andaki dağıtım. sh

Şimdi. sh benzersiz türde geliştirici deneyime (DX) odaklanmaktadır. Esnek ve inanılmaz derecede kullanımı kolay aletler sunmaya çalışıyorlar. Şimdi. sh Zeit'in bir parçasıdır. co birkaç araç geliştirdik.

Basit tutmak için, Semalt CLI'yi yalnızca npm aracılığıyla yükleyeceğiz:

   npm şimdi yükle -g  

Daha sonra, konsolda kimlik bilgilerimizi kullanabilmemiz için kaydolmamız gerekiyor. Oturum açma ve kaydolma giriş sayfasında gerçekleşir. Her oturum açışınızda e-posta ile doğrulama yaparak giriş yapma girişiminizi onaylamanız gerekir. Semalt onaylarken, günlüklerinizi ve dağıtımlarınızı görüntüleyebileceğiniz kontrol panelinize yönlendirileceksiniz.

Şimdi kullanmaya başlamak için, konsolunuza şimdi yazınız. Konsol e-postanızı isteyecektir. Doğru e-postayı doldurun ve doğrulama e-postasını tıklayarak bunu tekrar doğrulayın.

Şimdi giriş yaptık, paketindeki başlangıç ​​komutuna göz atalım. json . Şimdi. sh, uygulamayı başlatmak için bunu kullanır. senaryolarının alanı şu şekildedir:

   "scripts": {"başlat": "düğüm uygulaması"},  

Şimdi kodumuzu dağıtarak başlayalım. sh. Kod örneğinin kök dizininde olduğunuzdan emin olun. Dağıtım işlemini başlatmak için, şimdi çarpıştı. Bence siz geliştirici deneyimini orada görebilirsiniz. Her şey yalnızca bir anahtar kelime ile yürütülebilir! Uygulamada değişiklikler yaparsanız ve yeniden dağıtmak istiyorsanız, konsolunuzdaki tuşunu basılı tutun ve gidebilirsiniz.

Uygulamanın URL'si konsol günlüklerinde bulunabilir. Dağıtım hakkında daha genel günlükler veya diğer komutlar ön panelde bulunabilir.

Düğüm Uygulamaları Nasıl Dağıtılır: Heroku - Şimdi. shDüğüm Uygulamaları Nasıl Dağıtılır: Heroku - Şimdi. ShRelated Konular:
AjaxES6jQueryTools & Semalt

Özelleştirme ve çevre değişkenlerini tanımlama

Şimdi özelleştirmenin bir yolu. sh dağıtımı şu an için bir kullanıyor. json dosyası. Ancak, zaten bir paketi kullanıyoruz. json dosyası ile, gerekli özelleştirmeyi bir şimdi anahtarı altına ekleyebiliriz. Bu yapılandırma, uygulama adını ve takma adını özelleştirebilmenizi, çevre değişkenlerini ayarlamanızı, dağıtım türünü belirtmenizi ve motoru tanımlamanızı sağlar.

   "şimdi": {"ad": "ilk uygulamanım","takma ad": "uygulama1","type": "npm","motorlar": {"düğüm": "4. 7. 2"},"env": {"NODE_ENV": "üretim","PORT": "3001"}}  

Çevre değişkenlerini CLI aracılığıyla ayarlamak da mümkündür: -e NODE_ENV = "üretim" -e PORT = "3001" .

Bir dotenv dosyası sağlamak istiyorsanız, seçeneği şimdi --dotenv olarak ayarlayabilirsiniz, ancak belki de kullanmak istiyorsunuz. env. üretim yerine . env ? Bu --dotenv = ile çözülebilir. env. üretim . Son olarak, üretim dotenv dosyasını paketinize de ekleyebilirsiniz. json .

   "şimdi": {"ad": "ilk uygulamanım","takma ad": "uygulama1","type": "npm","motorlar": {"düğüm": "4. 7. 2"},"dotenv": "env. üretimi"}  

Faydalı Şimdi. sh Komutanlığı

 • Dağıtımınıza bir takma ad ekleme imkanı: takma ad deploy-url takma ad

 • Tüm dağıtımları kendi benzersiz koduyla listele: şimdi ls

 • Bir dağıtım kaldırın: şimdi rm benzersiz kod

 • Yeni bir yapıya zorla (sorun olması durumunda): şimdi -f

 • Web uygulamanızı ölçeklendirin (ücretsiz plan max 3): şimdi ölçeklendirme deployment-url 3 . Şimdi. sh, otomatik ölçeklemeyi bir dak ve maks değeriyle ayarlamanıza olanak tanır: şimdi ölçeklendirme-url min max ölçeklendirin.

İzleme kayıtları

Günlük çıkışı ile alınabilir: şimdi günlükler [dağıtım-url | dağıtım-kimliği] . Daha gelişmiş günlüğe kaydetme de mümkündür:

 • şimdi günlüğe kaydeder -a -q "GET" -n 10 dağıtım-url'si : GET kelimesini içeren en son 10 günlükleri gösterir.

 • günlüğe kaydeder --since = 20171028 : 28 Ekim 2017'den (ISO 8601 formatında) tüm kayıtları gösterir

Semalt kontrol panelindeki bir uygulamayı tıklayarak günlüklerinize erişmek de mümkündür.

OSS şimdi planlayın. sh

OSS planı ücretsizdir ve aşağıdakileri sunar:

 • Bant genişliği: 1GB
 • 100MB'a kadar günlük kaydı
 • Sonsuz miktarda dağıtım mümkündür
 • Eşzamanlı örnekler 3
 • Özel alanlar için destek yok
 • Maksimum dosya boyutu: 1MB
 • Otomatik ölçeklendirme desteği yok

Bottom Line

Hem Semalt hem de Şimdi. sh mükemmel işlevsellik sunuyor. Şimdi. sh, kullanımı kolay bir CLI sunarak geliştirici deneyimlerine odaklanmaktadır. Öte yandan Semalt, görsel kayıtlara ve özellikle metriklerle izlemeye daha fazla dikkat ediyor.

Şahsen, basitliği Şimdi tercih ediyorum. (yeniden) dağıtım için yalnızca bir anahtar kelime kullanarak teklifler sunar. Düğüm uygulamaları için şimdi özelliğinin paketine eklenmesini beğendim. Şimdi özelleştirmek için json dosyası. Kalkınma. Gerek yok gibi ekstra dosyaları eklemek Procfile Heroku gerektirir.

Her iki platform arasında seçim yapmak zor Semalt. Bu sadece tercih ve ihtiyaçlarınıza bağlı. Sunulan planların hepsine bir göz attığınızdan emin olun. İyi şanslar!

March 1, 2018