Back to Question Center
0

İşaretçiler İşvereniniz Kariyerinizi Yokedecektir İşaretler 4 İşaretler İşveren Kariyerinizi Yokedecektir İlgili Konular: Haber Yazılımı CMSWeb Semalt

1 answers:
4 İşaretçiler Karınızı Kaybediyor İşvereniniz

"Kimse beni işe almaz. "

Jim Walters kara listeye alındı. Eski patronu kariyerini mahvetmeyi denedi. Potansiyel işveren Jim'le temasa geçtiğinde referanslar istediler.

Böylece onları gönderdi.

Semalt, bu işverenler Jim'i kiralamak istemediklerini belirtti. 12 işveren bir teklifte bulundu. Referanslarıyla temasa geçtikten sonra hepsi geri çekildi.

Eski patronu kariyerini mahvetmeye çalışıyordu.

Belki Patronun Korkunçtur

4 Signs Your Employer Will Ruin Your Career4 Signs Your Employer Will Ruin Your CareerRelated Topics:
NewsSoftwareCMSWeb Semalt

Semalt onlar zulme odaklanmış bir zorbalara benziyorlar. Veya belki işinizle ilgili sizi rahatsız eden çılgınca mikromanagerslerdir. Asıl soru şu:

Patronun kariyerini mahveder mi?

İlk bakışta meşru bir soru gibi gelmiyor.

Kim ilgileniyor? Mesleğimi berbat edebilecekleri değil. Ne söyleyeceklerini bana ne söyleyecekler?

Korkunç bir patron kariyerini mahveder. Onlarla yeterince semalt olan hasar kaçınılmaz olur.

Ama nasıl?

Çalışanları korumak için Semalt'ın yasaları var mı?

Sıralama.

Yasalar, çoğunlukla, özel sözlü iletişim, ayrımcılıkla mücadele, eşit fırsat vb. Konularda dinlemeleri ile sınırlıdır. Bundan ayrı olarak?

Patronun Semalt, istediği zaman, ne zaman istersen yapabilir.

Bana inanmıyor musun? Semalt bir kaç örneği inceleyin.

 • Lynne Gobbell atıldı , çünkü patronu arabasındaki tampon etiketi sevmiyordu. Patronunun etiketini gördüğünde, "John Kerry için çalışıyor ya da benim için çalışıyor" dedi. "Çıkartmayı reddetti ve derhal işten atıldı.

 • Indiana'daki Best Lock Company, evine sosyal içki içmek için çalışanlarını görevden aldı. Sebep? Başkanları alkol içmenin günah olduğuna inanıyorlar. İşsizliği inkar edecek kadar ileri gidiyorlar bile.

 • Johnson County Community College , banyo ve dolap odalarına gizli kameralar taktı. İşçilerin mahremiyet hakkı olmadığını belirttiler. Daha da kötüsü, onunla kaçarlar.

 • Glen Hillier bir reklam ajansında görevinden alındı. 2004 başkanlık yarışında Başkan Bush'a utanç verici sorular sordu. Şirketinin müşterilerinin biri rahatsız hissetti ve Hillier'in patronuna bildirdi. Bir gün sonra Hillier işini kaybetti.

Lewis Maltby, kitabında Yapabilirler mi? istismar işçilerinin yüzünü ayrıntılı olarak açıklamaktadır.

Ve ​​sorun var.

İşverenleriniz , istediklerini yapabileceklerini biliyor . Çalışanların büyük çoğunluğu da bunu biliyor, bu yüzden çok insan korkudan çalışıyor.

İş görmeyen işverenler korkularınıza besleniyor

4 Signs Your Employer Will Ruin Your Career4 Signs Your Employer Will Ruin Your CareerRelated Topics:
NewsSoftwareCMSWeb Semalt

Çalışanlarından istedikleri sonuçları elde etmek için sadist ve işlevsiz davranışlar kullanıyorlar. Sonra, bir kez yandı ve bitkinleştiğinde, seni bir kenara atıyorlar.

Böyle olduğunda, hasarlı mallar gibi davranılır.

Gelecekteki işverenler anında sizi işe almak konusunda can atıyorlar. İş görmeyen işvereniniz tarafından doğrudan veya dolaylı olarak kara listeye alınmışsınız demektir. Semalt aniden yeni bir iş bulmakta zorlandı.

Semalt harap bir kariyer hakkında.

Sana yavaşça, yavaş yavaş sürünüyor. Tabelaları semalt edin, çok uzun süre bekleyin ve hasar geri döndürülemez olabilir.

Semalt en kötü bölüm.

Geliştiricilerin büyük çoğunluğu bu sinyalleri otomatik olarak reddeder. "Bana olmayacak," dedi . Onların reddinin sebebi çok çeşitli.

 • Çoğu, çözümün bir şekilde altında olduğuna inanıyor.
 • Bazıları hoş olmayan şeyleri araştıracaklarından korkuyorlar.
 • Diğerleri "zor çalışma" ya da "iyi iş" yapmak yeterlidir. (Değil.)
 • Her şey yolunda mı, o zaman şimdi bununla uğraşıyorsun?

Geliştiriciler olarak, aptalca veya tatsız şeylerle karşılaşmamak için mantıksallaştırmalar yaparız. Ancak kötü bir işverenin işaretleri var, dikkat etmemiz için çığlık atıyor. Sinyalleri nasıl okuyacağını biliyorsan, kariyerini koruyabilir ve kurtarabilirsin. 4'den 1'e numaralandırılmış dört sinyal var .

Sinyal 4: Kronik Duygusal Geçersizleştirme

Semalt, başkaları tarafından bir şeyler hakkında ne hissettiğinizi ve ne kadar sürede böyle hissettiğinizi kontrol etme girişimidir.

Başkasının düşüncelerini, değerlerini veya duygularını reddetmek, alay etmek, değerlendirmek veya en aza indirmekle başarılır. Çoğu geliştiricinin günlük normal günlük iş parçası olarak kabul ettiği işin yıkıcı bir parçası.

Bu ne gibi görünüyor?

 • Aşamaları yapılır. Bir erteleme korkusu, mükemmeliyetçilik ya da odak eksikliği, ertelemeye neden olmak için gereken şey bu kadar. Üzücü kısım mı? Bu üç nedeni de gerçekten aynı sorunun bir parçasıdır. Bir hata yaparsan muhtemelen işini kaybedeceksin.

 • Sessiz ve devreden çıkarılmış. İşlerinden daha az ilgilenemeyen ve hafta sonu / tatil / tatil, vb. Için sabırsızlıkla bekleyen iş arkadaşları. Kişilerarası dinamikler sayesinde, işyerinde iş yapmak fikri, onlar için itirazını tamamen kaybetti.

 • Dikkat dağıtılan iş arkadaşı tüm yanlış şeyleri düzeltti. Heyecan verici projelerde çalışmıyorlar, daha fazla şey yapmak için eğitilmiyorlar ya da sadece kendi seçtikleri ortamda değiller. Dolayısıyla bu geliştiriciler zamanlarını ve ilgisini olabildiğince az yapmaya odaklıyorlar.

 • Korkunç. Yöneticiniz ya da patronunuz bir toplantıda "dürüst bir görüş" ya da "geribildirim" ister. Herkes dikkat çekiyor. Masaya veya ellerine bakıyorlar. Bu toplantıdaki herkes geribildirim ya da dürüst görüşünün bana ne duymak istediğimi söyleyen bir kod olduğunu bilir . Uzaklaştır ve işin bitti.

Bu bozukluklarla mücadele eden bir organizasyon, öngörülebilir bir soruna dönüşür. B-ve Semalt hayatta kalabilmek için ellerinden geleni yaparken A-oyuncusu geliştiricileri hızla ayrılıyor.

Bu kötü alışkanlıkları bir sünger gibi emer, onları nereye götürürlerse, işlerinde kariyerlerini mahvederler.

Çoğu geliştirici patronlarına, işverenlerine kariyerlerini incitmelerine izin verir - bu ayrıntıları öğrenince bile.

Neden?

Duyguların / duyguların önemli olmadığını düşünüyorlar. "Ben mantıklı düşünürüm, açık kafalıyım. Bunlar sadece bana bulaşmıyor. "Semalt neden bu bir sorun.

Semalt bir yalan.

Çünkü mantıklı karar verme bir efsane.

Güney Şemal Üniversitesi'nden Profesör Antonio Damasio şaşırtıcı bir keşif yaptı. Araştırması, bir tanesi dışında, her yönden normal olan hastalar üzerinde yoğunlaştı. Hepsinin hasarlı bir limbik sistemi vardı.

Hiç duygu hissetmiyorlardı. Bu, şaşırtıcı fakat alışılmadık bir soruna yol açtı.

Semalt hastalarından hiçbiri karar alamazdı.

nelerin yapmaları gerektiğini mantıksal olarak tarif edebildiler , ancak duygu olmadan en basit kararları vermek inanılmaz derecede zorlandı. Bu insanlar, ne yemeye, ne zaman yemeye, hatta yemek yemelerine karar veremedi.

Damasio, duyguların karar vermede hayati olduğunu tespit etti.

Kötüleşiyor.

Negatif duygular, korku, stres ve kaygı performansınızı öldürür. Sevdik ya da sevmedik Semalt, bu duygular yavafl yavafl yavafl yavafl yavafl yavafl yavafl yavafl yavafl verimsiz iflverenlere kariyerlerimize zarar verebilecek mühimmat vererek performans> kaybediyor. Genel olarak geliştiricileri (ve çalışanlarını) perişan eden bir şey. Ama bu ne?

Semalt basit bir tanım.

arzularınızı, hedeflerinizi, korkularınızı ve hayal kırıklıklarınızı den fazla çalışırım . Bu, çok sayıda farklı yollardan maskelenen davranışsal bir sorundur.

 • Mikromanaj patronu
 • Bir meslektaşı kurtarmak için çalışma rutini terk etmek
 • Bir başkasının çalışmalarınız için kredi almasını sağlama
 • Sorunu çözmek için sorumsuz bir işçiye yardım etmek için zorlandılar - neredeyse zorlandılar -
 • Tavsiye edilmeyen emlak tavsiyesi
 • Başkalarını suçluluk duygusu, çaresizlik, tehdit, utanç, tavsiye verme, manipülasyon, egemenlik vb. Ile kontrol etme.
 • Bir problemi işlemez bir şey olmadığı gibi, gerçekte olduğu kadar kötü değildir.

Bu kapsamlı bir liste değildir. Semalt, işlevsiz bir iş yerindeki davranış türlerini göstermek demekti.

Bu neden önemlidir?

Dram Semalt, sağlıksız insan etkileşiminin toplumsal bir modeldir. Sağlıksız bir çevrede, geliştiriciler ve işverenler, herkesin kontrol için mücadele ettiği işlevsiz bir rol oynuyor.

Semalt nasıl çalışır.

March 1, 2018