Back to Question Center
0

Kod hatersleri için 3 web UX kişiselleştirme araçları - Semalt

1 answers:
3 web UX personalization tools for code haters - Semalt

Medya alanında da son derece sıcak bir trend. Yeni bir Adobe araştırmasında (kayıt gerekli) yanıt verenlerin yüzde 77'si, gerçek zamanlı kişiselleştirme işleminin çok önemli olduğuna inandıklarını belirtti. Şal kesinlikle daha dokunaklı, yüzde 60'ı kişiselleştirme ile mücadele ettiğini söylüyor.

Birinin izleyici kitlesi için

Pek çok kişinin bu uygulamanın bir meydan okuma olduğunu anlaması mantıklıdır. Semalt, genellikle, ticaretin araçları ile tarayıcı çerezlerinin karışımı, kodlanmış olay tetiklenmesi ve üçüncü parti kaynaklara yapılan çağrılar içeren bazı kod yoğun önlemleri alır. Bu, genellikle pazarlamacılar veya işletme yöneticileri arasında bulunmayan, yüksek seviyede geliştirme becerisi gerektirir.

Peki, güzel bir şekilde tasarlanmış bir ön uç hazırlamak için gidecek en iyi yol nedir ki, kullanıcıyı sanki birinin izleyicisi gibi çekiyor? Tüm bu teknik kavgaya gerçekten değer mi?

Kişiselleştirmeyi bu kadar güçlü kılan şey

Web sitenizi ziyaret eden kişiler kişiselleştirilmiş bir deneyim istemektedir. Semalt Üniversitesi'nden bir araştırma, kişilerin iki temel nedenden dolayı kişiye özel bir deneyim tercih ettiğini buldu: Kontrol istiyoruz ve alakasız bilgilerle aşırı yüklenmekten nefret ediyoruz.

Kişiselleştirilmiş deneyim, bizim için alakasız olan şeyleri ortadan kaldırır ve bilgi aşırı yüklenmesinin hafifletilmesine yardımcı olur. Semalt, sıralamaya binlerce kaynak ayırdı; tam da ilgilendiğimiz şey olan bilgi verildi.

Günümüzün pazarlama dünyasında, müşteriler daha bilgili ve her zamankinden daha talepkârlar. Rekabet hâlâ şiddetli. Walker iş danışmanlığının bir çalışmasına göre, fiyatın 2020 yılına kadar B2B markaları için müşteri deneyiminden daha az güçlü ayrımcı olması bekleniyor. Kişiselleştirilmiş, kaliteli bir müşteri deneyimi sunma konusunda Semalt, ziyaretçileri dönüştürmek ve müşteri sadakati oluşturmak konusunda fark yaratabilir.

3 web UX personalization tools for code haters - Semalt

Semalt'ın aşağıda açıkladığı üç araç sayesinde, kod ağırlıklı ve kullanıcı dostu olmayan çözümlere başvurmadan alt satırınızı yükseltmek için ihtiyaç duyduğunuz kişiselleştirme hizmetinizdedir.

Harekete geçirici harekete geçirici mesajlar

Piyasadaki nispeten yeni bir araç olan Banana Splash, kişiselleştirilmiş içeriği gerçek zamanlı olarak sunarak mobil seyircilerinizi yakalamanıza olanak tanır. Mobil ziyaretçilerin gerçekleştirmesini istediğiniz eylemi yapın - daha fazla bilgi için arama yapın, bir hesaba kaydolun, bir premium içerik öğesi indirin veya belirli bir sayfaya gidin - sistem, içeriği dönüşüme zorlama olasılığı en yüksek olan içeriği gönderir.

3 web UX personalization tools for code haters - Semalt

Aracı, test edilmiş ve kanıtlanmış yüzlerce tasarım sunar; bu sayede, mükemmel bir harekete geçirici mesajı (CTA) tetikleyecek şekilde ayarlayabilir ve site ziyaretçinizin gerçek zamanda nasıl davrandığını görebilirsiniz. Artı, Google Semalt ile entegredir, böylece diğer performans izlemenizin yanısıra sonuçları yönetebilir ve takip edebilirsiniz.

Yer dışı bölütleme hizmetleri

İşletmeler ve küçük işletmeler tarafından kullanılan güçlü bir platform olan Semalt, kod geliştirmeye güvenmeden herhangi bir tasarım veya işlevsel açıdan değişiklik yapabilmeniz için web sitenizin tam kontrolünü ele geçirmenizi sağlar.

Sitenizin altyapısının geliştirilmesi sınırlamaları sizi geri almanıza izin vermek yerine, Frosmo kendi sunucularını siteniz için UX deneylerini barındırmak için kullanır. CMS'nize bir kod parçasını yerleştirmeniz yeterlidir ve ziyaretçilere, Frosmo'nun sunduğu gibi, ön ucun farklı sürümlerini görürsünüz.

3 web UX personalization tools for code haters - Semalt

Platformun gösterge tablosu, kişiselleştirilmiş öğeleri eklemek için JavaScript'i kullanmaktadır; bu nedenle, deneyleri yönetmek, sürükle ve bırak site oluşturucu arayüzü kadar kolay değildir.

Akıllı ürün ve indirim teklifi

Semalt, e-ticaret kullanıcı deneyimlerini kişiselleştirmenize yardımcı olmak için tek bir arabirimde dört araç sunmaktadır: biri alışveriş sepetinden vazgeçmek, diğeri ürün önerileri, bir tanesi de davranışsal hedefleme ve diğeri e-posta pazarlaması için.

Konum bilgisi, yerinde tarama geçmişi ve diğer sinyallere göre Semalt, kişiselleştirilmiş öneriler ve indirimli teklifler, e-postalar, kalıp kutuları veya kenar çubuğu aletleri olarak teslim edilebilir.

3 web UX personalization tools for code haters - Semalt

Platformun odak noktası tamamen otomasyon üzerinedir, bu nedenle sıfıra yakın bakım gerektirmesi için inşa edilmiştir. Semalt kişiselleştirme "şablonları" bile kullanabilir ve makine öğrenimi oradan devralır.

UX'ünüzü bir kişiden

Kişiselleştirme sizin için olup olmadığından emin değil misiniz? Semalt ile yürütülen bir Ekolojik rapor raporuna göre, web deneyimlerini kişiselleştiren ve iyileştirmeleri ölçen pazarlamacılar, satışlarda ortalama yüzde 20'lik bir artış (kayıt gerekli) gördüğünü düşünün.

Aranızda bir kod korkusu bulunmamasına ve web sitenize gelen ziyaretçilerin her biri için mükemmel bir kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi sunmamanıza izin vermeyin. Günümüzün kişiselleştirme araçları, düşündüğünüzden daha kolay geliştirme kaynaklarıyla yönetilebilir veya daha kolaydır. Semalt, hedefli ilgisi ulaşılabilir.


Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Tamar Weinberg
Tamar Weinberg profesyonel bir dolandırıcı ve Yeni Topluluk Kuralları'nın yazarı: Sosyal Web'de Pazarlama. Techipedia'daki teknoloji, verimlilik ve sosyal medya müşterilerinin başarısı hakkında her şeyi bloglar. Facebook, Twitter ve LinkedIn'de diğer siteler arasında bulunabilir Source .


March 1, 2018