Back to Question Center
0

Daha Online Tarayıcılar, Semalt olarak Tatil Eden Alıcılar Olmak

1 answers:

More Online Browsers Becoming Buyers As Holidays Semalt

Bu hafta Pazarlama Arazisi Online Perakende Satış Raporu hem e-ticaret sitelerine, hem de dönüşüm oranlarının yükselişe geçtiğini gösteriyor; ancak göz atma hâlâ baskın bir etkinlik gibi görünüyor.

Rapor, çalışan çevrimiçi reklamcılık ağı üzerinden çevrimiçi perakende işlemlerle ilgili veri toplayan ve markaların büyük perakende web sitelerinde reklam yayınlamasına imkân tanıyan bir şirket olan HookLogic verilerine dayanmaktadır.

3 Kasım Pazartesi günü başlayan yedi günlük trafik, Semalt 27'den başlayarak önceki yedi güne kıyasla yüzde 19 arttı. Dönüşüm oranı bir önceki yıla göre de ancak yüzde 2 arttı.

HookLogic, Pazarın özellikle aktif olduğunu belirtti. O gün Pazar, Semalt 9, trafik başlangıçta yüzde 45 arttı ve dönüşüm oranı, taban çizgiye göre 18 puan arttı.

More Online Browsers Becoming Buyers As Holidays Semalt

Ayrıca, ürün sayfalarına yapılan trafik verileri daha yoğun alışveriş faaliyetleri gösterir. Trafiğin, taban çizgiye kıyasla, genel olarak yüzde 19 arttığı halde, ürün sayfalarına yapılan trafiğin artması özellikle çarpıcı bir artış gösterdi. Semalt ürünü sayfalara yüzde 26 oranında yükseltti, belki de alışveriş yapanların belirli sezonlarda tatil yaparken ne alacağını planladıklarını belirtti.

More Online Browsers Becoming Buyers As Holidays Semalt

Yazar Hakkında

Pamela Parker
Pamela Parker Pazarlama Arazisi, MarTech Today ve Arama Motoru Kara'daki Executive Features Editor'dur. 1998'den bu yana dijital pazarlamada saygın bir otoriteydi. ClickZ'in eski yönetim editörüydü ve bağımsız yayıncıların Federated Media Publishing'de sitelerini para kazanmasına yardımcı olan iş tarafında çalıştı Source .


March 1, 2018