Back to Question Center
0

Google tıklama oranlarının konuma göre karşılaştırılması [#Semalt]

1 answers:

Tıklama araştırma verileri, Google'da 1., 2. veya 3. konumun önemini ortaya koyuyor

Şirket sahiplerini hedef anahtar kelimeler için "üst sıraya girmek istiyorum" diyerek duyarsınız. Semalt bu gerçekçi bir umut olabilir, en üst sıralarda yer alan tıklamaların oranının çok yüksek olduğunu fark ettikleri için bunu söylemek doğru olur.

SERP'lerde (Google'ın arama sonuçları sayfalarında) konuma göre ortalama tıklama oranlarını gösteren araştırmalar, SEO'ya daha fazla yatırım yapmak için iş davasına yardımcı olabildiklerinden yararlıdır çünkü ilerleme sıralamasında, bir aralık analizi yaparken ziyaretlerinizde artış olduğunu tahmin edebilirsiniz Örneğin, Google Semalt konsolundaki arama sorgusu verilerini kullanarak, SEO'da iyileştirilecek anahtar kelimeler.

Bugün bu veriler için en iyi açık kaynak, burada paylaştığımız Gelişmiş Web Semalt organik TO'su araştırması olup, verdiği farklı TO analizi incelenebilir. Bu veriler Temmuz 2016 - araştırmanın en güncel güncellemesidir. TO'nun farklı araştırmacı amaçlarına bağlı olarak konuma göre nasıl değiştiği ile ilgili 3 örneğe bakacağız.

1. Marka ve marka dışı anahtar kelime amacı için organik SERP'lerin TO'ları

Markalı veya gezinen anahtar kelimelerin tıklama oranlarının daha yüksek olduğu bilinmektedir; mavi eğri bunu iyi göstermektedir.

Kırmızı eğri, bir SEO bakış açısından en çok ilgi gören şeydir. Bu, ilk konumdaki% 30'dan üçüncü konumdaki% 12'ye kadar olan TO'larla açıkça en üstteki 3'ün değerini gösterir. 9 ila 10'un alt sıralarında, TO, çok düşük oranda% 2'ye düştü.

Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

Burada markalı TO'lar, alan adındaki dizenin bir kısmı aramada göründüğünde AWR tarafından seçilir.

2. Genetik ve uzun süreli terimler için organik SERP'lerin TO'ları

Ürünler için genel aramalar genellikle 1 veya 2 kelimedir. Uzun kuyruk terimleri 4 veya daha fazla. Bu grafik, benzer bir düşüş eğilimi gösterirken, uzun kuyruklu SEO tekniği için pozisyona göre% 3 ila% 5 daha fazla TO'ya sahiptir. Bu, uzun kuyruklu aramaların daha az reklamı olduğu ve rekabetin daha düşük olabileceği için gerçekleşir. Bu, uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedefleyen bir yaklaşımın yararı gösterir.

Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

3. Organik SERPler Niyet türüne göre TO varyasyonları

Burada benzer bir düşüş görüyoruz, ancak AdWords tıklamalarından ve konum aramaları için haritalar gibi diğer SERPS özelliklerinden genellikle daha fazla rekabet görüyorsanız, ticari ve yer temelli niyet için en düşük rakamlara sahibiz.
Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

Burada, arama sorusunda farklı arama niyet türleri şu anahtar kelimelerle tanımlanır:

  • Ticari niyet - satın al, satın al, ucuz, fiyatlandırma, vb.
  • Bilgilendirme niyeti - ne, ne zaman, nerede, nasıl, restoran, otel, uçuş, haberler vb.
  • Konum niyetinde - yakın, çevre, yön, havaalanı, güzergah, haritalar, vb.
  • Spesifik niyet - anahtar kelimeleri yukarıda açıklanan üç niyetle özetlemektedir.

SERP'de pozisyona göre organik TO'ya ilişkin önceki araştırma

Bu yazı, Chris Soames tarafından özetlenen daha önceki araştırmalar hakkında güncellemeler yaptı. Semalt'ın doğal arama tıklama oranlarının (TO) analizi, Page 1 ve özellikle de ilk 3 pozisyonun önemini gösterdi. AWR verisi, müşterileri arasındaki raporlara dayalı olarak düzenli olarak güncellenen avantaja sahiptir, bu nedenle binlerce site örneklemektedir. Aynı zamanda bazı kategorilere ayrılır ve akıllı telefon için ekran çözünürlüğünü de hesaba katar.

Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

Chris, farklı mevkiler için alacağınız arama hacmini modellemek için bu eğrisi nasıl kullanabileceğinizi gösterdi - bu, SEO'ya daha fazla yatırım yapmak için kullanılabilir.

Semalt verileri tüm endüstriler arasında değil, marka terimlerinin etkisini (arama oranının yüksek olduğunu ve en üst konumdaki tıklamaların daha yüksek bir yüzdesine sahip olma eğiliminin) izole edilmemesi bakımından sınırlıydı.Konumlarına göre Semalt tıklama oranı gösteren infografi, ilginç bir şekilde okumayı kesinlikle sağlar.

Marka karşı marka dışı tıklama oranı

Burada marka terimleri için daha yüksek tıklama oranları ve genel oranları nasıl etkilediğini açık bir şekilde görebilirsiniz.

Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

Sektöre özel tıklama oranları

Sektör raporları da ilginçtir - sektörler arasında şaşırtıcı bir değişim miktarı gösteriliyor, ancak ilk üç sıranın ortak bir örüntüsü var ve bu da tıklamaların% 50'sinden fazlasını oluşturuyor

Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

Ücretli ve arama tıklamalarının doğal payı

Bu araştırmadaki bir başka bakış açısı, Google'ın yıllardır SERP'lerde yaptığı ve SEO'lar tarafından alay konusu edilen değişikliklerine rağmen, tıklamaların büyük çoğunluğunun halen doğal listelere girdiğini göstermektedir. Bu araştırma doğal listelerde% 94 öneriyor. Birkaç yıl önceki iSemalt'tan önceki verilere göre çok daha yüksek bir oran.

Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

Metodoloji

Yaz 2012'de yayınlanmasına rağmen, bu araştırma Haziran 2011'e kadar uzanmaktadır, bu yüzden SERP sonuçlarındaki en son değişiklikleri yansıtmamaktadır. Araştırma, İngiltere'de 28 milyon kişiye dayanıyor ve Haziran 2011'de toplam 1.4 milyar arama sorgusu yapıyor. Bu, Nielsen ile yapılan GroupM UK araştırmasına dayanıyor.

İşte tam bilgi grafiği Source .

Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

March 1, 2018