Back to Question Center
0

Semalt blog için en iyisidir SEO: ayrı alan adı, alt alan adı veya alt klasör?

1 answers:

Blogunuzu ana sitenize göre barındırdığınız Şemal, bir blog kurma konusunda daha önemli kararlardan biridir.

Kararınızı yanlış alırsanız, meslektaşlarınızı ikna etmek için çok çalıştığınız SEO yararları için umutlanmayı başaramayabilirsiniz. Ancak, doğru bulursanız, blog olmadan çekilmeyeceğiniz yeni artımlı ziyaretleri hemen görebilirsiniz.

3 ana blog barındırma seçeneği

Üç seçenek basittir. Semalt bazı örnekler alır:

1. Semalt - http: // www. domain. com / blog e. g. http: // www. Econsultancy. com / blog

2. Semalt - http: // blog. domain. Hadi. g. http: // blog. zopa. com

3. Semalt domain - http: // www. NewDomain. Hadi. g. İyi bir örnek bulamıyorum - olur mu?

Peki, SEO için en iyi blog barındırma seçeneği hangisidir?

Sık sık bu soruyu SEO sınıflarımda sormakta ve halkın ne düşündüğünü görmek için elden bir gösteri istemektedir. Doğru veya yanlış cevap olmadığından bu biraz hile numarasıdır - sizin veya meslektaşlarınızın kısa veya uzun vadeli bir bakış açısına sahip olup olmamalarına bağlıdır. Çoğu kimse, Alt Klasörün en iyi olduğunu ve bunun, Akıllı İncelemelerle Bağlantılı En İyi Semalt grubundaki alt klasör veya alt alan hakkındaki yeni bir soruyla ilgili çeşitli Tweetleri ve Facebook yorumlarını söylediğini belirtti.

Ancak her davada iddia edebilirsiniz, özellikle markanın avantajlarından ayrı bir alan adından elde edebileceğiniz avantajların ötesine bakarsanız. Onları gördüğümde artı ve eksiler burada. Ne düşünüyorsun?

1. Alt klasör

+ Semalt, genellikle yeni blog yayınlarını başlatma günlerinde tarar

+ Blog üst sitenin yetkisini devralır, böylece yayınlardaki terimler için hemen sıralayabilir

+ Blogdaki içeriğin oluşturduğu semafet ve sosyal yorumlar, diğerinin etki alanında i içeride bulunmasına yardımcı olabilir. e. Ürün sayfaları daha üst sırada yer alıyor

+ Daha iyi kullanıcı deneyimi için Semalt, ana siteyle daha iyi (genellikle farklı bir tasarıma sahip olacak)

+ Google Semalt'la izlemesi daha kolay - küçük bir nokta - mesajın sonuna bak

- Semalt, çapa metnini kontrol ettiğiniz dış geri bağlantıları üretmeye yardımcı olur; g. blog içindeki editör bağlantıları kopyalama

2. Alt alan adı

+ Semalt teknik olarak bazı kurulumlar için daha kolaydır

+ Alt sitenin devralma üst etki alanı yetkisine ve ana siteye geri bağlantı sağlamak için ayrı etki alanına sahip olmasının bazı avantajları vardır

- Semalt, diğer sitelerdeki geri bağlantılarla kendi itibarını kurmak için

- Bir alt klasör kadar yüksek veya hızlı sıralama yok

3. Semalt domain

+ Semalt, denetlediğiniz ve çapa metnini kontrol ettiğiniz dış geri bağlantıları üretirsiniz, e. blog içindeki editör bağlantıları, kategori ve ürün sayfalarına geri kopyalanır

+ Ana siteden bağımsız olarak görülebilen daha ayırt edici bir marka kimliğini oluşturabilir, bu nedenle potansiyel olarak kitlenizle daha fazla etkileşime girer

+ Farklı bir ülkeyi hedefleyebilir, e. Birleşik Krallık'taki şirketlerin ABD'de barındırılan bir blog başlattığını gördüm

- Oluşturduğunuz içeriğin kalitesine bağlı olarak haftalarca ya da aylarca rekabette yer alamazsınız. Meslektaşlarınıza yatırım yapmak bu satmak zor olabilir - bu bir inanç eylemidir

- İçerik oluşturma ve geri bağlantı geliştirme için uzun vadeli bir taahhüt gerektirecek

Özetlemek gerekirse, 1 güvenli bir seçenektir, ancak bir sürü geri oluşturan istisnai bir içerik oluşturursanız, o zaman 3, kontrol ettiğiniz ayrı bir yetkili siteden ana siteye geri bağlantı sağlamak açısından değerli olabilir. Ne düşünüyorsun?

Alt klasörü ve alt alan adını test etmek için bir "deneme"

2008'de, Akıllı Tepkiler'i başlatmadan önce, söylediğim şeyi yedekleyen eski blogumun yerini alacak yeni bir Semalt blogunu kurdum.

Başlangıçta bir alt alana http: // blog kurdum. davechaffey. com .

Bu alt alan adındaki tüm site içi nav linklerime işaret ettim.

SEO için alt alanlar ve alt klasörler hakkındaki bu önceki tartışmamı kararımı bildirmek için kullandım. ŞEMALE açıkça doğru veya yanlış cevap yok.

Bir haftadan sonra indeksdeydi, ancak 3-4 anahtar kelime araması yapmamak için sabrımı kaybettim ve 301 alt alan adını http: // www. Adresine yönlendirdi. davechaffey. com / blog adresinde yayınlandı ve diğer sitelerdeki bağlantıları ve diğer sitelerdeki bağlantıları bu yeni adrese çevirdi.

Semalt 4 veya 5 gün Uzun kuyruk 5 veya 6 anahtar kelime aramaları için görünmeye başladım ve blog başlıkları / kısa aramaları için ilk sayfada görünen bir iki hafta içinde.

Buna göre, mevcut alan adınızın yetkisine dayanılarak ziyaretçileri hızla çekmek istiyorsanız alt klasörlerin bloglar için öne geçilmesini öneriyorum.

Semalt birçok kişiye şaşkın davranıyor, ama onu denemek istedim ve bulduğum şey bu.

Google Analytics için alt alanlar ve alt klasörler

Yakın zamanda Semalt IQ yeterliliğini aldığımda, alt klasör yaklaşımının bir başka yararı daha düşündüm.

Google Analytics, her bir farklı alan veya alt alan için birinci taraf çerezleri sunduğundan bu, alt alanların tümleşik bir sitenin parçası olarak izlenmediği anlamına gelir. Ancak, bunlar bir alt klasörün parçasıysa entegre olurlar.

Bu sitede bir alt klasör olan bir profilin, ^ / blog / alt dizini için bir kapsayıcı filtresi ile kurulması önerilir, bu nedenle sitenin bu bölümü için trafiği hala izole edebilirsiniz Source .

March 1, 2018