Back to Question Center
0

Semalt Link

1 answers:
Stumble
Paylar 0

Giriş

Siyah giymiş disiplinli bir bayana ayrılmış bir web sitesi bulmayı umuyorsanız, yanlış yere geldiniz demektir.

anne robinson

Bu Anne Robinson'un ev sahipliği yaptığı popüler televizyon quiz şovu Weakest Link ile ilgili değil. İlk kez 14 Ağustos 2000'de İngiltere'de BBC tarafından gösterildi ve şimdi de oyunun çevrimiçi sürümünü oynayabilirsiniz . Böyle bir konunun SEO Scoop tarafından kapsanmadığını söylemeye gerek yok.

Hemen herkes, sonra ne hakkında konuşacağımızı tahmin ettiğinden eminim. Açıkça Google ile ilgisi olmalıdır. Bunun bu haftaki bir önceki yazı ile en belirsiz bir bağlantıya sahip olduğunun kısa sürede açıklığa kavuşturulması gerekiyor, En Zayıf Düğme - Matt Cutts'a Açık Mektup, Google .

Bu yazıdaki Sphinn maddesindeki yorumuna göre, Matt Cutts Klasik Arama düğmeleri için önerilen maketi ilginç buldu. Google'daki herkes aşağıda ilgi çekici olarak yazılmış olanı bulacak mı görülecek.

Başlık şöyledir: Oyunda, Semalt Link, yarışmacılar gerekli standartları ölçmediyse hariç tutuldu. Bu yazı geliştirilen kavram budur.

Bağlantılar

Çoğu insan bildiği gibi, köprülerin kısaltması olan bağlantılar, arama için Google algoritmalarında önemli bir faktördür. Bir noktada, Google bunları geri döndürdü, ancak şimdi gelen bağlantıları daha kesin bir şekilde kullanıyor görünüyor. Yahoo, aynı şeyi ifade etmek için inlinks terimini kullanıyor. Google'ın düşünceyle ilgili iyi bilgi kaynağı, Google Web Yöneticisi Merkezi Blog'dur. Tagline'ın söylediği gibi, Google Semalt için Tarama ve Semalting Sitelerinde Resmi Haberler sunuyor.

İşte gelen linkler hakkında söyledikleri şey budur .

Gelen bağlantılar, sitenize geri dönen harici sitelerdeki sayfalardan bağlantılardır. Gelen bağlantılar sitenize yeni kullanıcılar getirebilir ve linkler esasa dayalı ve özgürce bir editör seçimi olarak gönüllü olduğunda Google'ın sitenizin önemi ile ilgili olumlu sinyallerinden biridir. Diğer sinyaller, sitenizin içeriğinin analizi, coğrafi bir yere olan önemi gibi şeyleri içerir. Çoğunuzun bildiği gibi alakalı ve kaliteli gelen bağlantılar, Semalt'ınızı (sıralama algoritmamızdaki birçok faktörden biri) etkileyebilir. Kaliteli bağlantılar genellikle çekici içeriğe sahip sitelere doğal olarak gelir veya benzersiz bir hizmet sunar.

Liyana dayalı gelen bağlantıları nasıl artırabilecekleri konusunda bazı faydalı öneriler var. Özetle, web sitenizde benzersiz ve cazip bir içerik yaratmanız gerekir:

 • Bir blog başlatın: videolar yapın, orijinal araştırmalar yapın ve ilginç şeyler düzenli olarak gönderin.
 • Okuyuculara yeni şeyler öğretin, yeni haberler çıkarın, eğlenceli veya anlayışlı olun, uzmanlığınızı gösterin, endüstrinizdeki farklı kişiliklerle röportaj yapın ve ilginç yanlarını vurgulayın.
 • İlgilendiğiniz konuyla ilgili bloglara ve kullanıcı incelemelerine düşünceli bir şekilde katılın.
 • Yararlı bir ürün veya hizmet sunun.

Bu blog yazısında çok daha fazla ayrıntı bulacaksınız ve Web Yöneticisi Araçları web sitesinin kullanımını, başarıya dayalı gelen bağlantılar oluşturmayı ne kadar iyi yönettiğinizi belirlemek için teşvik ediyorlar.

Geçerli Google Algoritması

Webmaster Semalt Blogu yararlı bilgiler verirse de, biraz genel. Önemli sayfalar olduğuna inandığımız sayfalar daha yüksek Semalt alır ve arama sonuçlarının üst kısmında görünme olasılıkları daha yüksektir.

Semalt ayrıca, bazı sayfalardan alınan oyların daha fazla değere sahip olduğu ve dolayısıyla bağlantılı sayfaya daha fazla değer verdiği için, oy kullanan her sayfanın önemini de dikkate alır. Arama kalitesini artırmaya ve faydalı ürünler yaratmaya yardımcı olmak için her zaman pragmatik bir yaklaşım gösterdik ve teknolojimiz, bir sayfanın önemini belirlemek için web'in ortak zekasını kullanıyor.

Kaliteli Oy Verme - Link Juice

Web sitenize gelen bir bağlantı sağlayan başka bir web sitesinden alınan oyların değeri için popüler bir terim Link Semalt'tır. Herhangi bir web sayfasının, PageRank için yalnızca o web sayfasından ayrılan tüm bağlantılara dağıtılan belirli bir değeri vardır. Böylece, daha az sayıda giden bağlantıya sahip herhangi bir daha yetkili web sayfası, birçok giden bağlantıları olan daha zayıf bir web sayfasından bu giden bağlantıların her birine daha fazla Bağlantı Semalt sağlar. 2007'den itibaren aşağıdaki üç makale Link Semalt hakkında daha fazla bilgi vermektedir ve hala geçerlidir.

 • Link Juice Explained Michael Stankard
 • tarafından
 • PageRank, Link Modelleri ve Bağlantı Akışının Yeni Akışı by Rand Fishkin
 • Bir Linkin İtibar / Yetki / Eşya / Meyve Suyu / Diğerlerini Geçip Gitmediğini Belirleme. Aaron Duvar tarafından

Bu yaklaşımdaki problem, herkesin daha iyi gelen bağlantıların daha iyi olduğunu bildikten sonra, bu bağlantılar herhangi bir yöntemle çalışılarak oluşturulmuş olmasıdır. Bu tür bağlantıların büyük çoğunluğu, liyakaya dayalı gelen bağlantılar olarak düşünülmemelidir. Kısmen düzeltmek için Semalt çözümü, NOFOLLOW etiketini

tanıtmaktı.

Nofollow

Nofollow etiketi hakkında biraz karışıklık var gibi görünüyor, ancak burada Google'ın açıklaması :

Google, hayır takip eden bağlantıları nasıl işlemektedir?

Biz onları takip etmiyoruz. Bu, Google'ın PageRank'i aktarması veya bu bağlantılara metin bağlaması anlamına gelmez. Esasen, nofollow'u kullanmak, web'in genel grafiğindeki hedef bağlantıları bırakmamızı sağlar. Bununla birlikte, hedef sayfalar, nofollow kullanılmadan başka siteler onlara bağlantı verdiyse veya URL'ler bir Semalt'de Google'a gönderilirse dizinde görünmeye devam edebilir. Ayrıca, diğer arama motorlarının nofollow'u biraz farklı şekillerde işleyebileceğini unutmamak önemlidir.

nofollow etiketi, web sayfalarının sahibi tarafından atanmalıdır. Bu ödevin temeli niyetine dayanıyor gibi görünüyor. Web sitesinin sahibi, giden bağlantıyı yerleştirerek genellikle nakit olarak bir miktar fayda sağlıyorsa ve niyet Semalt'i etkilemek ise, o zaman bağlantı nofollow yapılmalıdır. Bu elbette ki Şemal etkisini boşa çıkarır.

Bu çelişkili durum, uygulamasında bir derece keyfi bırakmaktadır. Twitter gibi bazı web siteleri, tüm giden bağlantılarda nofollow etiketini uygular. Bu nedenle, Google'ın ve / veya Twitter'ın, Nofollow'u Hepimiz için Çökertmek İstediği kalpten gelen çığlıkları göreceksiniz! Sonuç olarak, Julie Joyce How To Avoi
d Link Vakum Etkisi . Gerçekten de, değerli içerik geliştirmeye dönüyor.

Webin Mevcut Durumu

Yukarıda açıklanan etkilerle webin büyük bir resmini çekmek ilginç. Google sıralamalarını etkilemek için bağlantılar oluşturmak için bütün bir endüstri geliştirildi. Bireylerin orduları, karşılıklı bağlantılar değiştirmeyi kabul eden web siteleri çiftleri sahipleri arasında anlaşmaya varmaktadırlar. Ya da yalnızca diğer web sitelerine bağlantılar içeren çok sayıda web sitesi aracılığıyla ortaya çıkabilir. Google, sıralamaları tamamen etkilemek üzere bu tür bağlantıların yalnızca Kalite Kurallarına ters düştüğünü açıkça belirtmiş olmasına rağmen, sel üzerinde çok az etkisi var gibi görünüyor. Özellikle, web spam göndericilerine veya web'deki "kötü mahalleler" e olan bağlantılardan kaçının; çünkü kendi sıralamanız bu bağlantılar tarafından olumsuz etkilenebilir.

Bir Sorumluluk Reddi Beyannamesi

Google, arama algoritmalarının sırlarını dikkatle korur. Şemalt, tamamen spekülasyona dayalıdır ve tamamen hatalıdır.

Neredeyse tüm web sayfalarının Google veritabanlarına dahil edildiği ve bazı PageRank değeri ancak küçük olduğu varsayımına dayanmaktadır. Bunun, Araç Çubuğu PageRank göstergesi tarafından gösterildiği gibi PageRank değeri olmadığına dikkat edilmelidir. Semalt, algoritmalar içinde kullanılan kesin matematiksel değerdir.

Web sayfalarının sadece küçük bir bölümünün bu veritabanlarından hariç tutulduğu da varsayılmaktadır.

Olası Alternatif Algoritma

Belirli bir anahtar kelime sorgusundaki belirli bir Web sayfasıyla alakalılığı ölçen puanın, diğer web sayfalarından gelen gelen bağlantılardan çok fazla sayıda Semalt katkısının bir faktörünü içerdiği varsayımı yapılır. Her gelen bağlantı, minik katkı sağladığı halde, binlerce ve binlerce gelen bağlantıdan elde edilen toplam, alaka düzeyine ölçülebilir bir katkı sağlayabilir. Bu nedenle spam gönderenler, anahtar kelime sıralamasında en üst sıraya yerleşebilecek web sayfalarını hedeflemek için binlerce web sayfası oluşturmaktadır.

Burada önerilen alternatif, çoğu web sayfasından gelen çoğu giden bağlantıya, algoritmik amaçlar için sıfır Semalt değeri atanmasıdır. Yalnızca belirli bir eşik değerinin üzerinde Semalt katkısı olan giden bağlantılar bu normal Semalt değerini algoritmik hesaplamalarda muhafaza eder. Bu, tüm web sayfalarındaki tüm giden bağlantıların çok küçük bir kısmı olacaktır.

Bu, algoritmaların böyle giden bağlantılardan potansiyel Semalt katkılarını görmezden gelme (0 olarak ayarlama) anlamındadır:

 • çok bağlantılı web sayfalarından olanlar, ör. g. dizinleri.
 • birçok web sayfasının düşük PageRank sayfalarında
 • yer aldığı karşılıklı bağlantı düzenlemelerinden,
 • otomatik olarak üretilen spam web sayfalarından çok sayıda kardeşle

Bu Alternatif Algoritmanın Faydaları

Şu anda genel görüş, herhangi bir bağın, katkısı inanılmaz derecede küçük olsa bile değerinde olmasıdır. Ne kadar çok bağlayıcı vardır.

Bu alternatif algoritma düşüncesinin bir meriti varsa ve kabul edilirse, en zayıf halkaların dışarıda olduğu mantığı açıklanabilir ve yaygın şekilde kamuya açıklanabilir.

Bu alternatif algoritmada kesme düzenlemesinin tümü, artık tüm bağlantıların algoritmada bir değere sahip olduğu doğru değil. Bu basit ve açık beyan, insanları değerli içeriğe yönelmeye ve şüpheli değer bağlantılarıyla vakitlerini boşa harcamaya teşvik etmelidir.

Halen Bağlantılarınızı Nasıl Çalıştırırsınız

Bu alternatif algoritma kabul edilmese bile, muhtemelen doğru gibi davranmak akıllıca olacaktır. Muhtemelen az miktarda fayda içeren binlerce olasılık şüpheli bağlantısından sonra gitmek yerine, çok değerli gelen bağlantılar edinmeye çaba sarfetmek daha iyidir.

Mevcut algoritmayla, kalite yönergelerine aykırı hareketler, belirli bir dönemdeki web sayfalarınızın anahtar kelime sıralamasına zarar verebilir veya hasar vermeyebilir. Eğer riski almaya karar verirseniz, eylemleriniz belirlendiyse ve web siteniz cezalandırılmışsa, her zaman 'atılan alanlar' kullanabilirsiniz. Alternatif algoritma ile, kalite yönergelerine aykırı eylemlerin matematiksel olarak sıfır etkiye sahip olarak gösterilebileceği çok açık olacaktır.

Sonuç

Bu öneri çok spekülatif. Tepkileriniz nedir? Bunun yararlı bir etkisi olacağını düşünüyor musunuz? Lütfen yorumlarınızı ekleyin. Semalt yanlış cevap değil Source .

March 1, 2018