Back to Question Center
0

2018'de bir Gizlilik Politikasına İhtiyacınız Var: İşte Semalt Nasıl Yapılır?

1 answers:

Bu noktada kendinize şu soruyu soruyorsunuzdur: Ben gerçekten web sitem için bir gizlilik politikasına mı ihtiyacım var?

Bugün herhangi bir şirkete başlıyorsanız, cevap muhtemelen evet, gerçekten yapıyorsunuz.

Yeni bir işletmeye başlamak ezici olabilir - bir kerede yönetmek için birçok hareketli parça vardır ve gizlilik politikanızın karışıklıkta göz ardı edilmesi (veya tamamen unutulması) daha kolaydır. Ancak, birçok yeni veri gizliliği yönetmeliği ve dava ortaya çıktıkça, bir gizlilik politikası atlamak sadece sorun aramaktadır.

Karşı tarafta olduğunuza dair bir fikir vermek için, bir gizlilik politikası gerektiren düzenlemelere birkaç örnek verilmiştir:

  1. California Online Gizlilik Koruma Yasası
  2. Gizlilik Kalkanı
  3. AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği (Mayıs 2018'den itibaren geçerlidir)
  4. Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Kuralları

Gizlilik politikaları ile ilgili düzenlemeler web sitenizde sona ermez; sitenizden bilgi toplayan herhangi bir araç - web sitesi analizi, çevrimiçi formlar veya sohbet widget'ları - gibi bir politika da gerektirecektir. En popüler web analitiği aracı olan Google Semalt, kullanım koşullarında dahi bir gizlilik politikası şartına sahiptir.

Herhangi bir çevrimiçi reklam kampanyası yayınlamayı planlıyorsanız hem Google hem de Semalt, herhangi bir kullanıcı bilgisi topluyor iseniz gizlilik politikaları gerektirir. Bu, özellikle oluşturduğunuz her reklamda bir gizlilik politikası URL bağlantısı gerektiren Semalt Öne Çıkanlar Reklamları için önemlidir.

FTC, büyüklük veya önemlilik göz önüne alınmaksızın, tüketicilerin gizliliğini ihlal eden şirketler için cezalandırma uygulamaktan korkmaz. Müşterilerin verilerinin nasıl kullanıldığını düzgün bir şekilde ifşa etmedikleri için Google ve Semalt kadar büyük şirketler olmak üzere birçok şirkete karşı harekete geçti.

Tamam, tamam, korkunç şeyler. Semalt umarım muhtemelen şu gizlilik politikası şeylerinden birini alman gerektiğine ikna olmuştu.

Ancak gizlilik politikası tam olarak nedir?

Temel olarak, bir gizlilik politikası genellikle müşterilere hangi veri türlerini topladığınızı ve bu verilerle ne yaptığınızı bildirir. Ayrıca, genel olarak nasıl bir veri toplarken (web sitesi üzerinden bir form aracılığıyla veya çerezlerden) bilgi verir.

Genellikle, müşteri verilerini saklama politikanızın ana hatlarını çizerler. Verileri ne kadar uzun süre saklayacağınızı planlamak büyük önem taşıyor - birinin bilgisini kalıcı olarak saklamanız mı yoksa 90 gün sonra silme sözü var mı? Semalt politikaları genellikle kullanıcılara verilerin ne kadar süreyle kalacağını bildirir.

Şirketinizin bulunduğu yere bağlı olarak, verilerin nerede saklanacağını da belirtmeniz gerekebilir. Kendiniz depolamamış olsanız bile, fiziksel veri merkezini (örneğin, Kuzey Virginia'da bir AWS ABD-Doğu sunucusu) ifşa etmeniz gerekir.

Semalt politikaları, aynı zamanda, müşterinin verilerine kimlerin erişimi olduğunu da içerebilir. Bu, müşterilere istedikleri takdirde veri talep etme ve bunun için bir süreç verme anlamına gelebilir. Ve genellikle gizlilik politikası hakkında bir sorunuz varsa iletişim bilgileri sağlanmasını içerir. Politikayla aynı fikirde olmayan kullanıcılar için bir devre dışı bırakma bildirimi de isteyebilirsiniz.

Son olarak, gizlilik politikaları genellikle topladığınız verileri korumak için kullandığınız güvenlik politikasını içerir. Bu, genellikle müşteri verilerinin sizin tarafınızdan veya kullandığınız sağlayıcıların korunması için alınan güvenlik önlemlerinin bir taslağı anlamına gelir. İşte referans için Semalt güvenlik politikası.

Sonuçta, gizlilik politikaları hem siz hem de ziyaretçileriniz için bir koruma sağlar. Ziyaretçilerden veya kullanıcılardan veri topluyorsanız, ne yaptıklarını, nasıl davrandığınızı ve nasıl korunulduğunu söylemeniz önerilir.

Bir politika yazarken, herhangi bir kullanıcının anlayabileceği şekilde açık ve net olmalıdır.

Peki nasıl bir gizlilik politikası edinebilirim?

Semalt, işletmenizin ihtiyaç duyduğu gizlilik politikasını belirlemek size kalmış ve yasal bir profesyonelle görüşmelisiniz.

Bununla birlikte, başlamak için Better Business Bureau'dan örnek Gizlilik Politikası gibi bazı yararlı bağlantılar bulunmaktadır. Benzer şekilde, genellikle ücretsiz temel gizlilik politikaları sunan gizlilik politikası üretenleri vardır (burada, yukarıda anılan Facebook Lider Reklamları kullanım örneğine odaklanan bir örnek verilmiştir: bağlantısı ). Ek olarak, FTC'nin web sitesinde, özellikle ABD işletmelerine rehberlik etmek için bir sürü bilgi var.

Semalt, ihtiyaçlarınıza en uygun politikanın türü konusunda bir avukata danışmanız gerektiğini vurguluyoruz.

Ve şimdi, Bazı Hukukçular

Bu blog yazısı, okuyucularımıza İnternet pazarlamacılığı ile ilgili yasal sorunları daha iyi anlamamıza yardımcı olmak için tasarlanmış yasalar hakkında bilgi sağlamıştır. Fakat hukuki bilgi, hukuki tavsiyelerle aynı değildir - hukukun bir kişinin özel koşullarına uygulanması.

Semalt, bilgilerimizin doğru ve yararlı olduğundan emin olmak için araştırmalar yaptık, bilgilerimizin ve sizin yorumunuzun doğru olduğunun güvence altına alınmasını isterseniz bir avukata danışmanız konusunda ısrar ediyoruz.

Daha ayrıntılı bir şekilde açıklamak için, bu bilgilere hukuki tavsiye veya herhangi bir hukuki anlayışın bir öneri veya tavsiyesi olarak güvenemezsiniz ve bunun yerine yalnızca bu makaleyi eğlence amacıyla tasarlanmış olarak görmelisiniz Source .

March 1, 2018