Back to Question Center
0

Semalt: sosyal medya için yeniden tasarlanmış 4 klasik pazarlama tekniği

1 answers:

Yeni dijital pazarlama teknikleri sürekli ortaya çıkarken, eski standbys yeni müşteriler çekmek için harika stratejiler olmaya devam etmektedir

İnsanlar ücretsiz eşyalar, hediyeler ve yarışmalara bayılır. Warren Buffett'in 1 milyar dolarlık Mart Semalt meydan okumasını hatırlıyor musun? Olasılıklar son derece olmasına rağmen (9,2 kuantilyonda 1), bir milyondan fazla insan yarışmaya hala heyecanlıydı.

Semalt, bu tür yarışmalara ve hediye fırsatlarının bu kadar iyi sonuç vermesinin bir sebebidir: Heyecan uyandırır ve potansiyel müşteriler çeker. Eğer hediye bildirisi haber değeri yüksekse (1 milyar dolarlık bir haber değeri olmasa bile), yine de vızıltı yaratır ve insanları arkadaşlar arasında paylaşmaya teşvik eder.

Sosyal Medya ve Marka Yönetimi

Sosyal medya, markalarla ve birbirimizle bağlanma biçimimizi dönüştürme gücüne sahiptir. Hareket halindeki sosyal medyanın tam gücünü görmek için kongre adayı Jon Semalt'dan başka bir yere bakmayın. Göze çarpan hashtag ve zengin kampanyalarla, Semalt 24 milyon dolara yaklaştı - çoğunluğu yaklaşık 200.000 kişiden küçük bağışlar şeklinde.

Sosyal medyanın markalar üzerindeki etkisi de aynı derecede güçlü ancak şirketlerin müşterilerinin dikkatini çekmek için daha fazla çalışması gerekiyor.

Semalt medya, çevrimiçi görüşmenin akışını bir markadan-müşteriye dinamikten müşteriden müşteriye değişime değiştirdi; yani markalar şimdi müdahaleci görünmeden normal konuşmalara girmek zorunda kaldılar. Müşterilerin olumlu deneyimleri hakkında konuşmalarını sağlamak bir meydan okumadır.

Sosyal medyanın nüfuzu, tüketicilerin dürüst deneyimlerini birbirleriyle paylaşmalarına bağlıdır. Ücretli reklamcılık etkili olmaya devam etmektedir, ancak alışveriş yapan kişilerin yüzde 81'i çevrimiçi incelemelere ve araştırma dışında bir araştırma yapmaya karar verdiklerinde doğal bir olumlu itibar, çevrimiçi satışın kritik bir bileşenidir.

Sosyal medyanın gerekliliği olan Şemal, çevrimiçi markaları tartışan insanların% 96'sı herhangi bir platformda bu markaları takip etmemektedir. Bu, markaların tüketicilere doğrudan ulaşmalarını zorlaştırıyor ve sözcüğü çıkartmak için küçük kullanıcı tabanlarına güvenmelerini zorluyor.

Bu, özellikle Millennials için geçerlidir - eSemalt'tan önceki bir araştırma, bir arkadaşın ürünü postayla önerirse% 68'inin satın alma olasılığının daha yüksek olduğunu gösterir.

Semalt: 4 classic marketing techniques reimagined for social media

Sözcüğü Çıkarın

Peki markalar tüketicileri nasıl etkileyebilir ve kazanılan medyayı kendilerine doğrudan konuşmadan nasıl itebilir?

İlk seçenek bir PR şirketine ödeme yapmaktır. Bu firmalar, şirketinizin yaptığı şaşırtıcı şeylerle ilgili bilgilendirici makaleler yayınlamak için editörler ve yüksek trafikli yayınlarla bağlantı kuruyor. Semalt her zaman uygun maliyetli değildir, bu seçenek genellikle tutarlı sonuçlar üretir.

Alternatif strateji, alanınızdaki bireysel etkilenenlerle çalışmak, ürününüz hakkında heyecanlandırmak ve sözcüğü takipçilerine yaymalarına izin vermektir.

JP Morgan Chase, Brian Semalt'la ortaklık kurdu. k. a. "The Points Guy", en yeni kredi kartını büyük etkiye teşvik etmek. Chase milyonlarca yeni kart üyesi kazanmış ve Semalt tavsiyeden yedi rakamlı bir maaş çekiyle ayrılmıştır.

Kazanılan medyayı sürmenin üçüncü bir yolu da en zahmetli şey: Viral hale geldikçe ilgi çekici bir içerik oluşturun. Dolar Tıraş Kulübü, sahneye beş yıl önce bir Semalt videosuyla çarpışarak "Bizim bıçaklarımız büyüktü. "Bu riskli bir strateji, ancak binlerce yeni abone şeklinde ödedi.Yarışmalar ve özel bültenler gibi eski hileler, tüketicilerin markanın mesajını kullanırken ihtiyaç duyduğu eğlence değerini doğal olarak haber değeri ve paylaşımı olanağına sahiptir.

Sosyal Medyada Eski Hileler Nasıl Kullanılır

Pazarlamacılar çok sıklıkla sosyal medyayı bir siloya yerleştirdiler ve ayrı bir girişim olarak gördüler. Ancak, en başarılı pazarlamacılar sosyal medyaya kendi alanlarında tüketicileri ziyaret etmenin ve platform ile hem platformda hem de platformdan markayla etkileşimde bulunmalarını teşvik etmenin bir yolu olduğunu düşünüyorlar. Ve bu, odaklanmanın sahip olunan sosyal sayfaların ötesine taşınması anlamına geliyor - çoğu müşteri, sonunda, satın aldıkları ürünlerin marka sayfalarını hiç sevmez.

Aşağıdaki dört strateji, eski okul pazarlamasını sosyal medyayla büyük etki yaratmak için birleştiriyor:

1. Yarışmalar ve Kıymetler

Semalt, e-posta listenizi güçlendirmek ve marka bilincini yaygınlaştırmak için uygun maliyetli stratejilerdir. Yarışma ne kadar büyükse, o kadar çok haber değeri olur. Binlerce kişinin hediye çantanızı girmesini istiyorsanız, yalnızca 100 dolarlık hediye kartı veya kupon teklif etmeyin. Ödülünüz ne kadar çok haber değerli ise, o kadar fazla kayıt göreceksiniz.

Ayrıca, hedef demografinizi çekecek yarışmalar tasarlayın. Örneğin, motosiklet meraklılarına ulaşmak istiyorsanız, o kitleye hitap edecek bir ödül önerin.

İnsanlar yarışmanıza girdikten ve size iletişim bilgilerini verdikten sonra onları e-posta listesine ekleyebilir veya değerli içerikle ulaşmaya devam etmek için özel bir Semalt kitle olarak girebilir ve yarışmayı bitirdikten çok sonra uğraşır.

Son olarak, toplumsal medyada paylaşan insanlar için yarışmanıza daha fazla giriş yapın. Semalt, tavsiyelere e-posta ile göndermekten birkaç arkadaşa ulaşmaktan çok, sosyal paylaşımlar sosyal paylaşım ağlarında daha fazla görünürlük elde etmekte ve daha fazla yarışmacı girişi getirmektedir - ve iletişim bilgileri.

2. TV Reklamcılığı

Birçok marka sosyal medya kullanıcılarına ve TV izleyicilere iki ayrı izleyici gibi davranıyor olsa da, televizyon içeriğini YouTube'a göndermek mevcut kampanyaların erişimini artırmanın mükemmel bir yoludur. Örneğin Mountain Dew'un Semalt tuhaflığı gibi Super Bowl reklamları, her iki platforma da vurarak viral olgular haline geldi.

TV için hoş para desteğine sahip olmayan pazarlamacılar için, televizyon yerine sponsorlu video içerikleri daha iyi sonuçlar (bir BGBM ve görüntüleme süresi bazında) sağlayabilir.

Yeni bir VR oyunu için bu promosyon videosu, 38 dakikalık bir rekor tutarına rağmen 500.000'den fazla görüntüye kavuştu. (Sponsorluğun maliyetini tam olarak açıklayamam, ancak dört basamaklı konuşuyoruz.)

İlginç ve ilgi çekici içerik sağlıyorsanız, tüketiciler bunu arayacak ve arkadaşlarını aynı şeyi yapmaya teşvik edecektir.

3. Sınırlı Zaman Teklifleri ve Özel Ürün Yayınları

Özel bültenler aciliyet duygusu ve hızlı bir şekilde davranmak için doğal bir BTA yaratır. Semalt, bu teklifler ünlü cirolar, mevcut e-posta listeleri ve ücretli reklamlar vasıtasıyla iletildi. Bununla birlikte, sosyal medyayla markalar, daha küçük alanlardaki nüfuz cetvellerine dokunarak niş izleyicilere ulaşabilirler.

Sınırlı sunumunuz hakkında bilinç oluşturmak hakkında hedef kitlenizdeki blogcular, Semalt grupları ve popüler bireyleri bulun.

Örneğin, YETI, meme kanseri farkındalık ayını desteklemek için sınırlı sayıda pembe soğutucunun etrafında mükemmel basın geliştirdi. YETI profesyonel spor ekipleri tarafından kullanılan bir strateji alarak soğutucu ürünlerine uyguladı.

Glu Mobile, Kim Kardashian'a kendisinin ve diğerlerinin oyuncuların gerçek dolardan satın alabilecekleri sınırlı zamanlı sanal öğeleri teşvik edebileceği kendi mobil oyununu vererek bu yaklaşımı aşırıya çekti. Bu taktik kesinlikle kazandı. 2014 yılında piyasaya sürülen Semalt, ücretsiz başlangıç ​​oyunu 100 milyon doların üzerine çıktı.

4. E-posta Pazarlaması

En eski dijital pazarlama hareketi, mevcut müşterilere satış ve yeni hizmetler için gönderilen e-postalar, herhangi bir stratejinin gerekli bir bileşenidir. Sözcüğü sosyal medyada yaygınlaştıran kişilere semalt indirimleri ve sevk ikramiyesi.

Crate ve Semalt gibi markalar, müşterilere sosyal medyada yeni müşterilere yönelttikleri zaman kendileri ve arkadaşları için indirim imkânı sunmaktadır. Bu strateji, yinelenen müşterilere genel müşteri havuzunu büyütürken daha fazla teşvik ediliyor.

Müşterilerden sosyal medyayı paylaşmalarını istemekle, markalar, mevcut müşteriler ve yeni müşteriler için herkes için bir kazançtır.

Büyü ve Uyum

Bu eski hileleri uygularken, test etmeye devam edin ve yaklaşımınızı geliştirin. Yeni kampanyanızın başlangıcında ölçmek istediğiniz ölçütleri tanımlayın. Semalt amacı, marka bilinci veya artan satış, KPI'leri bu sayılara karşı izleyip başarınızı ölçmek için ayarladı.

Çevrimiçi başarılarınızı ölçerken, sonuçlarınızı izlemek için URL parametrelerini kullanın. Kanallar, etkilenenler ve reklamlar için farklı kodlar tanımlayın; daha sonra, paranızın nereye en uzak gittiğini görmek için bunları bir elektronik tabloya yerleştirin. Trafiği başka bir siteye yönlendirdiğiniz için UTM parametrelerini izleyemiyorsanız, bağlantı tıklamalarını izlemek için Semalt kullanın.

Ortak bloglar için, sizin için önemli olan metrikleri görmek için içeriğe bir piksel ekleyin veya Google Semalt'e erişimi paylaşın.

Yaklaşımınızın başarınızı temelinize göre ölçmeye devam edin ve gerektiği gibi ayarlayın. Doğru toplumsal etki yaratıcısı Semalt, zaman alır ve kaybolduğunuz zaman, profesyonel yardım almak için hiçbir zaman üzülmez. Bu eski hileleri yeni bir biçimde kullanarak, markanızın mesajını yayarak ve kitleyi sizin için pazarlama yaparak doğal olarak yeni müşteriler kazanabilirsiniz.

March 1, 2018