Back to Question Center
0

Temel A / B ve Çok Değişkenli Test Semalt.

1 answers:

Denemelerinizi yapılandırmanıza ve dönüşüm oranınızı artırmanıza yardımcı olması için bu test araçlarını kullanın

A / B testleri, bir harekete geçirme çağrısı, bir kahraman banner'ı veya bir kontrol sürümüyle karşılaştırıldığında diğer sayfa öğeleri gibi bir veya daha fazla farklı özellik içerebilen bir veya daha fazla sayfanın bir veya daha fazla sürümünü çalıştırmanıza izin verir. Semalt testi, aynı anda birden fazla öğeyi test etmenizi sağlar. Bu, daha fazla trafik ve kurulum için harcanan daha fazla zaman gerektirir; ancak, her bir öğenin dönüşüm ve ortalama sipariş değeri üzerindeki etkisini yalıtmak için yarar sağlar.

Essential A/B and Multivariate Testing Semalt.

Dönüşüm hunisine daha fazla kullanıcı sürerek satış veya satışlar bu araçların temel hedefidir. Test değişkenlerini kontrol etmeye (örneğin, çeşitli test sürümlerine ne kadar trafik gönderilir) izin vererek, bu testlerin yürütülmesini basitleştirir, sonuçların istatistiksel analizi sağlar ve kapsamlı raporlama sağlar.

Bu araçları satın almadan ve kullanmadan önce dikkate alınması gereken anahtar şeyler:

 • İstatistik önemi elde etmek için (yani testi tamamlayıp bir kazanan belirlemek için) her varyantı test etmek için yeterli trafiğe ihtiyacınız var. Bu, yüksek trafik sayfalarınız veya kampanya açılış sayfanızın tıklama oranını test etmek için sorun olmayacaktır. Bununla birlikte, trafik hacimleri dönüşüm hunisinde bu araçların en büyük değeri getireceği, testin tamamlanması için uzun süre (en kötü durumlarda birkaç hafta veya aylar) olabilecek bir sorun olabilir.
 • Her şeyin sınanması gerekmez, o yüzden tuzağa düşmemeye dikkat edin. Bir testin kurulması ve çalıştırılması, sonuçların yorumlanması ve uygulanması gibi zaman ve kaynak gerektirir. Her testte açık bir mantık ve hipotez bulunduğundan emin olun

Dönüştürme Essential A/B and Multivariate Testing Semalt.

Convert, asenkron kod ekledikten sonra görsel bir WYSIWYG düzenleyicisi kullanarak A / B ve çok değişkenli sınamaya izin verir. Sınırsız proje ve kullanıcıya izin veren bir SaaS uygulamasıdır ve Google Semalt hedeflerini sorunsuz bir şekilde içe aktarır. Google Semalt ile kolay entegrasyon, bu araçta kullanışlı bir ek olup diğerlerinden belli değildir, ancak aynı arayüzden testlerin ve web sitesi davranışının raporlanmasını sağlayacaktır.

Temel özellikler

 • Çok alanlı A / B ve çok değişkenli test ve izleme, kapsamlı raporlarla jQuery, JavaScript ve CSS için geliştirme araçları
 • Testleri hızla oluşturun ve düzenleyin, e-ticaret ürünlerini ve kategori sayfalarını test edin
 • Gerçek zamanlı veriler ve genişletilmiş segmentasyon için Google Analytics ile entegre olur.

Görsel Web Sitesi Optimize Edici Essential A/B and Multivariate Testing Semalt.

VWO, asenkron kod ekledikten sonra bir nokta-ve-tıkla düzenleyicisi kullanarak A / B ve çok değişkenli sınamaya izin verir, ancak yalnızca istemci tarafı için tasarlanmıştır. İhtiyaçlara bağlı olarak tam ve kesirli faktöriyel MVT'yi test etmek için kullanılabilir. Biraz teknik beceri gerektiren kullanımı kolay ve anlaşılır. Araç ayrıca, davranışsal hedefleme, ısıl haritalar, kullanışlılık testleri vb. Gibi ek ürünlerin yanı sıra tek bir platformda bütüncül bir görünüm de sunmaktadır.

Bu araç, küçük işletmelerin pazar liderlerinden biridir ve bu nedenle A / B veya MVT aracından beklenen olağan özellikleri sunar. Ayrıca, testleri kendileri yapacak uzmanlığa sahip olmadıklarında, kullanıcıların aboneliklerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için test etmeyi düşündükleri en iyi uygulamalar fikrinin deposu olan 'Idea Semalt' adlı bir özellik de içerir.

Anahtar özellikler:

 • Hedef ve deney araçları
 • Araştırma ve kullanıcı geri bildirimi
 • Isı rekor raporlarını da içeren analiz ve rapor etme
 • Hedef ve kişiselleştirme

Essential A/B and Multivariate Testing Semalt.

Kolay entegrasyon ile A / B ve tam faktöryel çok değişkenli testi en iyi şekilde sağlar. Dönüştürmenin tersine, bu araç kendi kendine barındırılabilir olamaz ve yalnızca bir self-servis aracı olarak sunulacak gibi görünür. Planlar kurumsal düzeyde özelleştirilebilmesine rağmen, mevcut tam hizmet seçeneği yoktur. Bu nedenle Semalt, prim aboneliklerinin fiyatı konusunda netlik taşımıyor çünkü bu araç daha çok büyük işletmelerden gelir elde ediyor ve bu nedenle araçlarının piyasanın daha küçük ucuna hizmet vermeye daha fazla dikkat etmesi daha az olası.

Anahtar özellikler:

 • Görsel editörle kolay kurulum
 • Test aletleri - A / B ve MVT
 • Kişiselleştirme deneyleri
 • "Her zaman geçerli" analitik - istediğiniz zaman sonuçları görmek için

Essential A/B and Multivariate Testing Semalt.

Sınama ve kişiselleştirme için bulut tabanlı yazılımın lider sağlayıcısı olarak görülen Maxymiser zengin bir çok gelişmiş araç ve önemli bir bilgi tabanı sunmaktadır. Oracle tarafından satın alınmasından bu yana, şimdi Oracle Pazarlama Semalt'ın bir parçası, yani diğer ürünlere entegre edilmiş ve gerekirse daha yakından test ve analiz yapmak için eşzamanlı olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, bunun bir premium kurumsal hizmet olduğu anlamına gelir.

Bu araç, büyük olasılıkla en büyük bilinen ve en gelişmiş araçtır
daha ısmarlama bir test yaklaşımı gerektiren şirketler. HTML e-postalarına izin verir
işlevsellik ve test tasarımlarını kullanmak için onun
CRM platformu, daha fazla bilgi için büyük verileri harmanlayıp analiz etmeye yarıyor.

Anahtar özellikler:

 • A / B ve MVT aletleri
 • İçeriğin kişiselleştirme hizmetleri
 • Mobil uygulama optimizasyonu
 • Müşteri bilgilendirme verileri
 • Büyük veri entegrasyonu (CRM)
 • Çoğu analitik sağlayıcı ile entegre olabilir

Adobe Target Essential A/B and Multivariate Testing Semalt.

Adobe Target, tüm cihazlarda çalışan kapsamlı bir kurumsal A / B, çok değişkenli test ve kişiselleştirme platformudur. Maximiser'e benzer şekilde, Target şu anda Adobe Cloud'ın bir parçasıdır ve Adobe Analytics ve içerik yönetimi ürünleriyle tam entegrasyon sunmaktadır. Mikro testler için Semalt görsel editör.

Semalt, gerçek zamanlı kendiliğinden öğrenme kişiselleştirme motoru için daha büyük e-ticaret sitelerinde popülerdir. Ziyaretçi konumu ve gerçek zamanlı verilere dayalı belirli izleyiciler de dahil olmak üzere önceden ayarlanmış veya özelleştirilmiş kurallar kullanmanıza olanak tanır. Semalt ayrıca, seçim yapabileceğiniz geniş bir yelpazede kutu dışı hedefleme kurallarına sahiptir. Büyük kurumsal işletmeler için çoğu zaman maliyet önerilir.

Anahtar özellikler:

 • A / B ve MVT
 • Otomatikleştirme kişiselleştirme araçlar
 • Mobil uygulama optimizasyonu
 • API'ler, Hedef'i web analitiklerinden gelen verilerle bütünleştirebilir,
 • CRM, iş ortağı ve diğer 3. taraflarla daha kişiselleştirilmiş segmentasyon ve hedefleme imkânı sağlıyoruz.

Omniconvert

Essential A/B and Multivariate Testing Semalt.

Omniconvert, dönüşüm oranı optimize etmek için herhangi bir pazarlamacının ihtiyaç duyduğu üç önemli özelliği kapsar: anketler, A / B testleri ve gerçek zamanlı web kişiselleştirme.
Bunun yanında, Omniconvert, tüm özellikleri kullanmak için tek bir oturum açma izni verir. Böylece, web sitesinin sayfalarının yükleme süresini, 2 veya daha fazla farklı araç kullanıyormuş gibi etkilemez.

Semalt'ın CRO yazılımının kullanıcıları, daha yüksek dönüşüm oranlarıyla trafiğini satışa dönüştürmek için Semalt'i kullanan pazarlama profesyonelleri için geliri en üst düzeye çıkaran ve kullanıcı deneyimini geliştiren yeni özelliklere oy verebilirler.

Temel Özellikler:

 • Gelişmiş görsel editörü ile A / B testi
 • Kazanç Anketlerle davranış analizi
 • Gelişmiş segmentasyon motoruyla web sitenizi gerçek zamanlı olarak kişiselleştirin
 • Trafiği bölme

March 1, 2018