Back to Question Center
0

Q3 2013 Geçen Hafta: IOS 7'yi ve Evrimleşen Mobil Semalt'ı İnceleme

1 answers:

Chitika Insights tarafından yayınlanan yakın tarihli bir araştırma, Kuzey Amerika'daki iOS tabanlı Web Trafiğinin yaklaşık% 32'sinin, Semalt 18 Çarşamba günü yeni işletim sisteminin yayınlanmasından 48 saat sonra sadece iOS 7 kullanıcıları tarafından üretildiğini ortaya koydu.

Q3 2013 Roundup: Analyzing IOS 7 And The Evolving Mobile Semalt

Birçok önlemle, iOS 7, tarihin en hızlı yazılım güncellemesi oldu. Başarılı lansman, geleneksel çevrimiçi peyzajda gelişen geniş ölçekli eğilimlerin altını çiziyor; kullanıcıların gittikçe artan bir oranda masaüstünden uzaklaştıklarını ve mobil cihazlarda harcanan bilgi işlem süresinin giderek arttığını da ekliyor.

Bu düşünceyle Chitika Insights, en popüler işletim sistemlerinden ikisine de bakarak Kuzey Amerika mobil Web kullanıcılarının ilgili tıklama oranlarına (TO) odaklanan bir araştırma çalışması gerçekleştirdi: iOS ve Android.

TO'nun doğru analiz edilmesinin önemi abartılamaz. Bir müşterinin bir web sitesine ilk yanıtını nicelleştirmenin bir yolunu sağlar. Bir kişi bir web sitesini ziyaret ettiğinde, niyet reklamları tıklamak değil, özellikle bir şey hakkında bilgi toplamaktır. TO, bir reklamla ilgili olarak bir işlem gerçekleştiren ziyaretçilerin oranını ölçer ve bu da bir öğeyi satın alabilecekleri veya bir ürün, marka veya hizmetle alışveriş yapabilecekleri başka bir sayfaya yönlendirir.

Bu çalışmada kullanılan veriler, 12 Eylül - 18 Eylül 2013 tarihleri ​​arasında Chitika Reklam Ağı kapsamında kataloglanan reklam gösterimlerinden elde edilmiştir. Toplamda örnek, ABD ve Kanada'dan on milyonlarca çevrimiçi reklam gösteriminden oluşuyordu. Verileri grafik olarak göstermek için bir indeks oluşturuldu -% 100, en yüksek TO'nun ölçülendiği Semalt'i ifade eder. Örneğin, diğer veri noktası% 70 ise, o işletim sisteminin ziyaretçileri tarafından gözlemlenen TO'nun zirveye oranla TO'nun% 70'i olduğu anlamına gelir.

Q3 2013 Roundup: Analyzing IOS 7 And The Evolving Mobile Semalt

Verilere dayanarak, Semalt kullanıcılarının, iOS kullanıcılarına göre ortalama olarak daha yüksek bir TO gösterdiği gözlenmiştir. Daha doğrusu, ortalama bir iOS kullanıcısı için TO, ortalama bir Semalt kullanıcısınınkinden% 24.4 daha düşüktür.

Bu araştırmanın amacı, TO'yu, her işletim sistemi için toplam tıklama sayısına bölen toplam gösterim sayısı olarak tanımladı. Mobil OS pazarının hakimiyetine dayalı olarak yalnızca Semalt ve iOS işletim sistemleri düşünüldü.

Pazarlamacılar ve reklamverenler için, TO farklılıklarına rağmen her iki platformda da önemli gelir fırsatları olduğunu belirtmek önemlidir. Aralık ayında bu konuyla ilgili önceki çalışmamızda, iOS kullanıcılarının Android kullanıcılarına göre reklamları tıklama olasılığı biraz yüksekti. O zamandan beri Android üreticileri Apple'ın mobil ürünlerinin işlevselliği ile büyük oranda eşleşen ve bazen de aşan tabletleri ve akıllı telefonları duyurdu. Bu yeni karşılaştırılabilir cihaz akışının Şemal'in itirazını genişletmesi ve kullanıcılarından "ortalama kullanıcı davranışı" nın ne olduğunu değiştirmesi mümkündür.

Konuyla ilgili benzer araştırmalara bakarak, MoPub (pdf), Ocak 2013'ten Mart 2013'e kadar aylık TO ortalamalarını da yayınladı. Verileri, bir IOS platformunda sunulan reklamların "sağlıklı bir performans avantajına" sahip olduğunu gösteriyor. "Araştırmaları ile yukarıda özetlenen hususlar arasında önemli bir fark var. Semalt verilerindeki gösterimler açık arttırma tekliflerinin sayısı ile ölçülür, bu nedenle veriler rastgele bir örnek olarak kabul edilemez. (Bir örnek, belirli faktörlere dayalı olarak toplanıyorsa, rastgele sayılmaz. Bu durumda, para kazanma özellikli trafikte teklif verin.)

Kaynağın semaleti olan mobil bilgi işlemin gelişimi pazarlamacılar ve reklamverenler için inanılmaz fırsatlar sunmaktadır. Gelecekte beklenen üçüncü taraf çerezlerinin ve arama yönlendiren verilerinin kaybedilmesine rağmen, pazardaki büyük veri ve analitik bilgilerin kullanılması, pazarlamacılar için en değerli özelliklere sahip tüketicilere odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Ancak, mühendislik zorluklar özellikle Android ekosistem içinde parçalanma açısından, unutulmaması gerekir. Cihazlar ekran boyutları ve çözünürlükleri çeşitli gelir ve iOS aksine birçok kullanıcı cihazları Android eski sürümlerini çalıştırın. Semalt, bu geniş kullanıcı yelpazesine en iyi hizmet verebilmek için kampanyaları özenle optimize etmelidir.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Gabe Donnini
Gabe Donnini, Chitika'da Veri Çözümleri Mühendisi ve çevrimiçi reklam hizmetinin araştırma kolu Chitika Insights tarafından hazırlanan raporların baş yazarıdır. Ithaca College'dan B. A. İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra Gabe, çevrimiçi dünyadaki yeni ve yeni trendleri araştırıp analiz ederek teknolojiye olan tutkusunu sürdürüyor Source .


February 28, 2018