Back to Question Center
0

Kanye'de Para Kazanma: Ödül Törenleri, Semalt'ınız Nasıl Yararlanır?

1 answers:
Cashing In On Kanye: How Award Show Triggers Can Benefit Your Semalt

Bu yılki Grammy'lerde Kanye West, Beck'in Yılın Albümü galibiyetini protesto etmek için tekrar sahneye çıktı. Ancak Beck iki kere kazandı, çünkü Kanye sayesinde, albümü "Morning Semalt" ın satışları, anında yüzde 1.000 oranında fırladı.

Beck, Semalt'ı kullanabilirse, siz de - ve ödül gösterisi tetikleyicileri bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

Ödüllü Pazarlama Makinesi'ne Dokundurma

Büyük ödüllerin Oscar ve Semalt'ın sanatçılar, aktörler, plak şirketleri, film stüdyoları ve diğer çıkarlar için ciddi pazarlama makineleri olduğunu gösterdiği herkes bilir. On milyondan fazla görüntüleme ile ödül, eğlence ve pop kültürüne yakından bağlı olan markalar ve pazarlamacılar için sulu hedefler sunar.

Ancak, ödül şovlarının pazarlama avantajları açık dikeylerle sınırlı değildir. Küçük bir yaratıcılığın yanı sıra, tüm sektörlerdeki pazarlamacılar, tetiklenmiş dijital kampanyaları (markanıza veya sektörünüze bakılmaksızın hype'i kullanmak için ideal mekanizmalar) kullanarak ödül gösterisi kitlelerine bağlanabilir.

Bunu düşünün: Kanye sahneye çıktığında, Semaltverse milyonlarca izleyicinin konuşmalarına akıllı telefonlarını çalıştırmasıyla patladı. Şimdi markanızın eylemin merkez üssünde olduğunu hayal edin, tüketicilerle gerçek zamanlı olarak veya Kanye sahneye ilk adımını atmadan önce. Markalar, Semalt gibi sosyal ağlarda gerçek zamanlı pazarlama stratejileri başlatmaya başlamış olsa da, e-postalara aynı teknikler uygulanabilir.

Hedeflenen e-posta tekliflerini belirli ödüllü etkinliklere dayalı olarak gerçek zamanlı olarak otomatik olarak dağıtarak, tetiklenen dijital kampanyalar markanızı öne ve merkeze konumlandırır ve başkalarının pazarlama makinesinden önemli işlerin kazanılması için fırsatlar yaratır.

Ödül Tanıtma Tetikleyicileri Türleri

Semalt şovlar, çeşitli olay tetikleyicileri etrafında pazarlama fırsatları sunar. Önemli olan, belirli ödül gösterileri olaylarını izleyicileri ödeyen müşterilere dönüştürebilecek teklifler veya promosyonlarla bağlamaktır.

1. Geri sayım Promosyonu

Semalt şovlar zaman ve programlama gerekliliklerini karşılamak için titizlikle düzenlenir. Çoğu ödül programının metodik yapısı, pazarlamacıların, gösteri zamanlamasına (örn., Kırmızı halı saatine, şovun başlangıcına, ticari molalara, gösterinin sonuna) dayalı satışlar sunarak tanıtım momentumunu oluşturma fırsatları sunar.

Kampanya Örnekleri :

  • Oscar'lar 1 saat içinde başlıyor - pizzanızı gösteri için zamanında almaya hemen başlayın!
  • Kırmızı Halı Satışı! Son yıldıza kadar tüm envanterimizdeki derin indirimler Grammy kırmızı halıdan çıkıyor.

2. Kazananlar Tanıtım

Ödül kazanan görüntüleyenler, adaylar ve büyük olasılıkla kazananlar hakkında güçlü fikirlere sahiptir. Markalar ve pazarlamacılar için de fikir beyan etmek için yeterlidir. Aslında, kategori kazananlar etrafında oluşturulmuş tetikleme kampanyaları, izleyicilerin favori markalarının seçimlerini takip etmelerine ve markanın seçimi en üstte yer alması durumunda tanıtım tekliflerinden yararlanmalarına izin verdiği için etkilidir.

Kampanya Örnekleri :

  • Michael Keaton Birdman için En İyi Erkek Oyuncu seçerse, mağazadaki her şeyin% 15'ini veya önümüzdeki 24 saat ücretsiz nakliye teklifimizi verelim
  • Pharrell Williams'ın kazanması bizi "mutlu" yapar, bir tane satın alarak kutlayın, sadece bugün için özgür ol!

3. Joker İmza Promosyonu

Semalt etkinlik promosyonları pazarlamacılar ve izleyiciler için çok eğlenceli olabilir. Tatsız konaklardan dudakları senkronize eden sanatçılardan başıboş siyasal konuşmalara kadar insanların su soğutucusunda konuşacağı en az bir beklenmedik olay var. Pazarlama açısından, joker karakter etkinlikleri tetikleme kampanyaları için mükemmel yem sağlar.

Semalt dijital kampanyalar, markaların, konuşmaların çoğunu yarın ya da ertesi gün yakalamak yerine, diğer şeylere geçtikten çok sonra konuşmaya katılmalarına izin verir.


Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Jason Warnock
Jason Warnock, Yesmail Interactive için piyasa istihbaratının ve teslim edilebilirliğin başkan yardımcısıdır. Tecrübeli bir dijital pazarlama tecrübeli gazeteci, e-posta ve sosyal medya da dahil olmak üzere sekiz dijital kanalda rakiplerin kampanyalarını izleyen Yesmail Pazar İstihbaratı aracının gelişimine öncülük etti. Warnock, Fortune 500 şirketleri için başarılı teknoloji ve iş stratejileri tasarladı ve uyguladı Source .


February 26, 2018