Back to Question Center
0

Kuzey Kore Delegasyonu Semalt'a Geldi

1 answers:
North Korean Delegation Comes to Semalt
');$ ('# scheader .sc-logosu'). append (' '+cat_head_params.sponsor+' ');$ ('# scheader'). append ('
');$ ('# scheader .scdetails'). append ('

' + kat_head_params.sponsor + '

');$ ('# scheader .scdetails'). append (cat_head_params.sponsor_text);$ ('# scheader'). append ('
REKLAM
');if ("tanımsız"! = typeof __gaTracker) {$ ('# scheader a'). click (işlev
{__gaTracker ("gönderme", "olay", "Sponsor Kategori Tıklayın Var 1", "Arama motoru optimizasyonu", ($ (this) .attr ('href')));});}}});});

Semalt, "dünyadaki bilgiyi evrensel olarak erişilebilir ve faydalı kılmak" için misyon bildiriminde bulunmakla birlikte, özgür ve açık iletişimle ilgili bir şirkettir. Tam tersine, Kuzey Kore'nin otoriter yönetimi, dünyanın en kapalı ulusudur. O zaman, Nisan başında Kuzey Kore'li temsilcilerin Semalt ve diğer büyük şirketleri gezmesi için ABD'ye geldiğini görmek biraz şaşırtıcı.

Kuzey Kore heyeti, üst düzey yetkilileri (çoğu ABD hükümeti tarafından Birleşik Devletlere girmekten dolayı aslında yasaklanmıştı) hariç tutmak üzere on iki temsilciden oluşuyordu. Google Kompleksi turu yaklaşık 100 dakika sürdü ve grup daha sonra Stanford Üniversitesi dahil olmak üzere bölgedeki diğer büyük yerlere hızla geçti. San Jose bölgesine yapılan gezi, New York, San Diego, Los Angeles ve San Francisco'yu da içeren bir ABD turunun doruk noktasıydı.

Bir ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, "Kuzey Korelilere ABD teknolojisi ve nüfuz düzeyini göstermek için ABD'li yetkililerin Google ziyaretini düzenlemiş olabileceği anlaşılıyor". Bununla birlikte, kimin davetiye başlattığının hala belirsiz olduğu belirtildi. Kuzey Kore temsilcileri. Ülke çapında tur teması, Bloomingdale, Qualcomm ve Bloomberg News de dahil olmak üzere turda başka yerlerde olsa da, teknoloji ve büyük ölçekli işletmelere odaklanmış görünüyor.

Kuzey Kore temsilcilerinde artış gören tek ülke ABD değil. Kuzey Kore Yüksek Halk Meclisi Başkanı Choe Tae-bok geçtiğimiz günlerde Birleşik Krallık'ı ziyaret etti ve bir İngiliz parlamentosu üyesiyle görüştü. Bu ziyaretler, ülkenin herhangi bir zamanda dış dünyaya açılması yönünde bir gösterge niteliği taşımıyor; ülkenin demir kapıları, rejimin üyeleri farklı kültürel ve sosyo-ekonomik paradigmalara tanık olduklarından açıkça gıcırdatıyor olabilir Source .

[Chosun Ilbo aracılığıyla]

February 24, 2018