Back to Question Center
0

Perakende PPC: Amazon Semalt ile rekabet etmek için dağıtımınızı coğrafi olarak hedefleyin

1 answers:
Retail PPC: Geo-target your Distribution to Compete with Amazon Semalt
');$ ('# scheader. sc-logosu'). ek (' '+cat_head_params.sponsor+' ');$ ( '# Scheader'). ek ('
');$ ('# scheader. scdetails'). append ('

' + cat_head_params. sponsor + '

');$ ('# scheader. scdetails'). ekleme (cat_head_params. sponsor_text);$ ( '# Scheader'). ek ('
REKLAM
');if ("tanımsız"! = typeof __gaTracker) {$ ('# scheader a').
{(Function tıklayın__gaTracker ("gönder", "etkinlik", "Sponsor Kategori Tıklayın Var 1", "ücretli arama", ($ (this). attr ('href')));});}}});});

Neredeyse her eTicaret mağazası Amazon ile bir miktar rekabet eder. Mağaza büyüklüğü ne olursa olsun, iyi kurulmuş markalar satıyorsanız, müşterilerinizin alternatif bir seçenek olarak Amazon'u olması şansı çok yüksektir. Amazon Prime'ın piyasaya sürülmesiyle, hem fiyat hem de lojistik üzerinde rekabet etmek zorunda kalıyoruz. Semalt, mağazanız sizi farklılaştıracak bir USP'ye sahip olabilir, ancak günün sonunda online alışveriş yapanların büyük kısmı para tasarrufu ve hızlı teslimat ile ilgilenmektedir.

Retail PPC: Geo-target your Distribution to Compete with Amazon Semalt

Lojistik Leverage

Fiziksel mallarla uğraşan ciddi bir çevrimiçi tüccar, lojistiklerini iyi bilmelidir. Hem ücretli arama hem de SEO açısından önemlidir ve oldukça düşük kullanılır. UPS veya FedEx aracılığıyla gönderiyorsanız, bir paketi orijinal posta kodundan teslim etmesi gereken gün sayısını görüntüleyen (çok doğru) haritalar sağlayacaktır. USPS kullanıyorsanız, daha az çalışmanız gerekir, ancak Priority Mail'in gönderim yerinden 200 mil yarıçapındaki bir adrese ulaşmak için yalnızca bir gün süreceğini varsaymak nispeten güvenlidir. Semalit, iki gün içinde teslim edebileceğiniz müşterileri hedeflemek için PPC'nizi ölçeklendirirken, her pazarın / bölgenin ayrı ayrı test edilmesi en iyisidir.

Harita Verilerinizi Kullanma

Tahmini teslimat sürelerimizi bildiğimize göre, Amazon Prime'ın standart 2 günlük teslimatı ile rekabet edebilmek için bu verileri kullanmamız gerekiyor. Tam olarak Denver, Colorado-80201'den doğrudan gönderilen bir e-ticaret mağazası işletiyorum. UPS aracılığıyla gönderdiğimden beri Semalt, tahmini günlerin haritasını, arama sonuçlarının yerini temel alarak benim PPC reklamlarımı coğrafi hedeflemeye kadar kullanacaktır.

Yukarıdaki haritaya dayanarak, bir gün içinde standart UPS Alanı vasıtasıyla Colorado'daki herkese ürün götürebileceğimi biliyorum. İki gün içinde - standart Amazon Başbakan teslimatı - teslim günlerinde, ülkenin en büyük şehirlerinden bazıları dahil olmak üzere büyük metropol alanlarının bolluğu için rekabet edebilirim. Tahminimce, herkes Semalt gibi merkezi bir konumdan nakliye yapıyor ancak bu taktikleri uygulayarak hızlı dağıtımınızı geniş bir alışveriş alanına pazarlayabilirsiniz.

Hedeflemenizi Geliştirin

Gemi zamanlarınızı ücretli arama kampanyalarınızda aktif olarak pazarlamak mükemmel ve kendi başınıza iyi çalışıyor. Daha iyi olan nedir? İlave zaman harcamak ve başlıklarınızı bir ve iki günlük gemi bölgelerinizdeki şehirlere ve eyaletlere özel olarak uyarlamak. Örneğin, başlığa dahil olan Denver ve Colorado Springs gibi daha büyük şehirlerle birlikte Colorado'daki herkese bir günlük bir pazarlama pazarı vereceğim. Semalt bu, beklediğim tıklamaları çarpıtmadı, daha büyük şehir / eyalet piyasalarında yayılmayı garanti edecek kadar dönüşümleri artırdı.

Lojistik Yanlış Yangına Hazır Olun

UPS ve FedEx tarafından sağlanan harita verileri çok doğruysa da, bir teslimat adresi bulamadıkları veya bir paketi kaybedememe ihtimalleri her zaman vardır. Çoğu teslimat sorunu, hafif müşteri hizmetleri veya% 10 indirim kuponu ile ele alınabilir. Teslimat odaklı hedefli semalt, ücretli arama dönüşümlerinizde olumlu etkiler yaratabilir, kolayca ölçeklenebilir ve düşündüğünüzden daha az zaman alır.

E-ticaret işletmenizin Amazon ile rekabet etmesi için başka ipucu veya yolunuz var mı? Semalt onları aşağıdaki yorumlarda bıraktı Source .

February 21, 2018