Back to Question Center
0

Semalt Islamabad Specialist - Bir Örümcek Bot Nedir ve Nasıl Sabit Edilir?

1 answers:

Çeşitli kişiler, blogların profil bölümlerinde ve yorum bölümünde, çok sayıda anahtar kelimeyi geri bağlantılarla yerleştirmeye odaklanırlar. Botların ve örümceklerin çalışması ve metne metne nasıl yerleştirildiğini sitenizin arama motoru sonuçlarında ne kadar iyi sıraladığı belirler .

Semalt 'dan önde gelen bir uzman olan Sohail Sadiq, burada örümceklere ve tarayıcılara web sayfalarınızın nasıl dizine ekleneceği konusunda talimat vermeniz gerektiğine odaklanmaktadır ve bu, şu etiketle yapılabilir: rel = "nofollow" çapa. Bağlantılarınızın giden numarasını kesinlikle azaltacak ve bir ömür boyu sitenizin sayfa sıralamasını korumaya yardımcı olacaktır.

MSNbot, Googlebot ve Yahoo Slurp, arama motoru için bilgi toplamakla sorumlu tüm botlar, tarayıcılar ve örümceklerdir. Web sitenizin istatistiklerini izlerseniz, Yahoo Slurp, Googlebot ve MSNbot'u karşılanan konuklar olarak görebilir ve bu arama motoru botları, ilgili arama motorları için web sayfalarınız hakkında bilgi toplar..Sitenizin neredeyse günlük tarandığı ve içeriğinin arama motoru sonuçlarında (SERP'ler) gösterileceği anlamına geldiği için bu örümceklerin ve botların sıkça görülmesi arzu edilir.

Örümcek botu nedir?

Örümcek botu, bir web sitesindeki belirli bağlantıları izleyen ve bu site hakkında çevrimiçi olarak paylaşılacak bilgileri toplayan belirli bir bilgisayar programıdır. Örneğin, Googlebot, belirli bir nişle ilişkili resimleri ve sayfaları bulmak için SRC veya HREF etiketlerini izler. Bu tarayıcılar gerçek bilgisayar programları olmadığından, dinamik olarak oluşturulan web siteleri ve bloglar tarafından yakalandıklarından onlara güvenemeziz. Web sitenizi Googlebot aracılığıyla dizine ekleme konusunda belirli sayfaların ve resimlerin uygun bir şekilde dizine eklenmeyeceğini unutmamalısınız. Saygın ve ünlü örümcekler bile, robots.txt dosyasının belirli yönergelerine ve yönergelerine uyarlar. Örümcekleri ve botları endekslemek ve neyi taramamaları gerektiğini bildiren bir belge dosyasıdır. Robotlara bir sayfanın "Googlebot" gibi belirli meta etiketlerle olan herhangi bir bağlantıyı takip etmemelerini de isteyebilirsiniz.

Botları nasıl düzeltebilirim?

Bazı botlar iyi, diğerleri kötüdür ve mümkün olduğunca çabuk kurtulmalısınız. Kötü botlar, robots.txt dosyaları hakkında hiçbir şey umurunda değildir ve hassas bilgilerinizi ve e-posta kimliklerinizi toplamak için vardır. Kötü botlara ve benzer spamlara karşı savaşmak için javascripti e-posta adreslerinizi gizlemeye yardımcı olması için kullanmanız gerekir. Bununla birlikte, kötü botlardan kaçınmak için yazılan herhangi bir şey en kötü botlarla kırılabilecek. Şirketler kötü botlara karşı savaşıyorlar ve aradıklarını veriyorlar, e-posta adreslerini ve hassas bilgileri gizliyorlar. Tüm e-posta adreslerini anında tahmin edebilecek kadar akıllıdırlar. Umarız botlar nedir ve nasıl çalışırlar konusundaki karışıklıklarınızı giderir. Artık botlar ve örümcekler veya tarayıcılar arasındaki farkı ve web siteniz veya blogunuz hakkında nasıl bilgi topladıklarını biliyorsunuz. Aklınızda başka sorularınız varsa, bunları yorum bölümüne koyabilir ve yakında cevap bekleyebilirsiniz Source .

November 29, 2017