Back to Question Center
0

Semalt Expert From Islamabad - Arama Motoru Örümcekleri Nedir ve SEO Etkiliyor mu?

1 answers:

Çeşitli webmasterlar, web sitelerinin anahtar kelimeleri ve cümleleri hakkında endişe duymaktadırlar; çünkü arama motorunun bir web sitesinin ve hatta sıralamasının alaka düzeyini değerlendirmek için tüm anahtar kelimeleri sayması düşünülmektedir. Neyse ki, modern SEO çok şey gerektirir ve anahtar kelimelerle ilgili değildir. Aslında, bir web sitesinin arama motoru sıralamasına katkıda bulunan yüzlerce ila binlerce arama motoru optimizasyon faktörü vardır. Başlık etiketlerinden meta açıklamalarına ve gelen bağlantılardaki her şey daha iyi arama motoru sıralamaları için gereklidir. Yıllar boyunca Google, Bing ve Yahoo, bir web sitesinin kullanıcı dostu olup olmadığını ve içeriğinin kalitesini nasıl değerlendireceğini öğrenmeyi öğrendi.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Michael Brown, Google'ın ve Bing'in yapması gereken şeyin sitelerin dizinini referanslandırmak ve hangi web sayfalarının kaliteli içeriğe sahip olduğunu ve arama sonuçları.

Tüm webmasterların bildiği gibi, arama motoru sıralaması statik değildir. Şansınız, rakiplerinizin sizden daha iyi anahtar kelimeler ve içerikler ekleyip değiştirecek olması ve Google örümceklerinin çalışmaları tamamlanamamasıdır. Bu nedenle, içeriğinizi düzenli olarak güncellemeniz ve bir dizi konuyu kapsamamız gerekir. Arama motorlarına, web sitesinin etkin ve sağlıklı olduğunu gösterecektir..

Google'ın tarayıcılarının ve botlarının gazabından kaçının

Arama motorlarının kolayca kandırılabileceği bir zaman vardı. Web geliştiricileri ve web yöneticileri, organik arama sonucundaki sitelerin sıralamasını değiştirmek için farklı siyah şapka SEO taktikleri kullandılar. Onların anahtar kelime sıkışması en ünlü ve yaygın olarak kullanılan strateji, ancak şimdi arama motorları bu tür davranışları belirleme konusunda iyi durumda. Örümcekler art arda bir ihlal bildirdiğinde, kalıcı yasak veya geçici ceza ile sonuçlanabilir. Cezalar bilekinizde bir tokattır ve web sitenizin sıralamasını iyileştirmenize izin vermez. Sonuç olarak, sitenizin trafiği, arama motorları tarafından iyi derecelendirilmeyeceği için azaltılacaktır.

İçerik kral olduğu doğrudur ve eğer Google'ın örümcekleri, ziyaretçilerin beklentilerine cevap verebilen ve en iyi SEO uygulamalarına odaklanan kullanıcı dostu ve zengin içerikli bir siteyi idame ettirdiyse, sitenin sıralamasında kesinlikle iyileşme olacaktır. İstediğiniz sonuçları elde edemeyeceğinizden, daha fazla ziyaretçi çekmek için manipülatif tekniklerle sıralamalarınızı riske atmamalısınız.

Başarıya ulaşmak ve üste ulaşmak için bir başka yöntem

Google ve diğer arama motorları milyarlarca dolar değerinde ve bu siteler hayırsever bağışlarla başarıya ulaşamadı. Bu arama motoru devi, arama sonucunun üstünde reklam alanı satmakta ve müşteriler ve markalar kediler ve köpekler gibi farklı arama terimlerinde teklif vermektedir. Bir kişi arama sorgusunu girdiğinde, pop-up veya afiş reklamları otomatik olarak görünür. Gerçekten yargılayıcı tarayıcıları, botlari atlamak için iyi bir yoldur ve reklamverenler sadece kullanıcıların reklamlarını tıkladıklarında alana büyük bedel ödemektedir.

Top sitesinde yüzlerce ila binlerce işletme web sitesi olduğu için sitenizin iyi derecede alacağının garantisi yoktur. Başlamak için en iyi yol her webmaster'ın ne yaptığını anlamaktır. Bununla içeriği iyileştirebilir ve web sitenizin arama motoru sonuçlarını artırabilirsiniz Source .

November 29, 2017