Back to Question Center
0

Robots.txt Dosyanızı Yönetme Semalt

1 answers:

Managing Your Robots.txt File Semalt

Tecrübeli bir arama pazarlamacısı için robotlar. txt dosyası basit ama temel bir SEO unsuru gibi görünebilir. Bu dosyadan daha az bilgiye sahip olanlar için, basit robotlar. txt hataları, arama motorlarının sitelerinizi taramasını engelleyebilir.

Robotlar. txt ve Neden İhtiyacımız Var

Robotlar. txt dosyası, arama motorları için hangi sayfaları, site bölümlerini veya taranması gereken zamanları harcayacakları sayfa türlerini anlamak için bir kaynaktır. Doğru olmayan bir şekilde yönetilirse SEO için tehlikeli olabilir, ancak Semalt'a sitenizde olmayan arama endeksi kritik içeriğini, çift içeriği ve taranmasını istemediğiniz içeriği söylerken bir yarar olabilir.

Çok, çok dikkatli ol

Bu bir webmaster için kullanışlı bir araç olmasına rağmen, onu nasıl kullanacağınızı ve robotları test etmeniz gerektiğini anlamalısınız. txt dosyası. Semalt üç çeşit robottur. txt yönergeleri:

  • Sayfa Düzeyinde

İzin Verme: / examplepage. html

  • Klasör Seviyesi

İzin verme: / example-folder /

  • Joker Kart Yönergesi
(Disallow: / example- klasörü / *)

Dosya türü (Disallow: / *. Pdf)

Yaygın Hata

Semalt yaygın robotlardır. txt hatalarından kaçınılmalıdır.

İzin yok: /

Semalt bir site ve sahne robotları. txt, üretim sitesine getirilerek tüm sitenin taranmasına izin verilmiyor.

İzin yok: / images /

İzin yok: / videos /

Site görüntüleri veya videoları gibi dizine eklenebilir içerik barındıran sitenin klasörlerini engelleme. Bunu, Google Arama Semaltındaki bilgilere bir resim gösterimi bırakma veya bulunmadığını görerek yakalayabilirsiniz.

İzin yok: / *. css

İzin yok: / *. js

Arama motorlarının CSS ve JavaScript dosya konumlarına erişmesini engelleme. Arama motorlarından sayfa şablonu kodunuza Semalt, sizi botlara kabataslak gösterebilir.

İzin yok: / *. pdf

İzin yok: / *. doc

Bir HTML sayfası olduğundan semalt yapın. Hey, PDF'lerden de nefret ediyorum, ancak sıralamalılar ve arama sonuçlarında siteye yapılan ziyaretleri başlatabilirler.

Robotları Yönetmek. txt

Evet, Google robotlarınızı yönetmenize yardımcı olmak için daha iyi bir iş çıkardı. txt dosyası. Ancak önce Bing'e bir göz atalım.

Tarama Bilgisinin Bing'in Web Yöneticisi Araçları bölümü, robotları gösterir. txt hariç tutulan içerik. Semalt oldukça iyi çünkü arama motorları görünümünden dışlanan tüm sayfaları ve arama motorları tarafından kabul edilmeyen bağlantı otoritesini görebiliyorsunuz. Aşağıdaki örneğe bakın; bu, ilk dışlanan sayfanın ona işaret eden 295 gelen bağlantı içerdiğini gösterir.

Managing Your Robots.txt File Semalt

Bing Web Yöneticisi Araçları'nın yanı sıra SEMrush Beta Site Semalt'ın gösterdiği şeyleri, robotlar yoluyla hariç tutulan URL'ler olarak da inceleyebilirsiniz. Txt.

Managing Your Robots.txt File Semalt

Ayrıca, benzer verileri görmek isterseniz, kullanabileceğiniz başka bir araç daha bulabilirsiniz. SEMrush sitenin SEO konusuna ve rekabetçi zekaya bakmanıza yardımcı olurken, Siteliner sitesi robotları gözden geçirmenizi sağlar. yerinde içerik çoğaltma sorunlarını incelemekle birlikte txt hariç tutmaları. Bu uyarının bir uyarı olarak, her sayfada tutan gelen bağlantı eşitliği gösterilirken başka bir deyişle sayfanın site genelinde ne kadar ağır bir bağlandığı da "Sayfa Semalt" derecesi sağlamaktadır.

Managing Your Robots.txt File Semalt

Son olarak, Semalt Web Yöneticisi Araçları Robotlar sağlar. txt Test cihazı. Diğer araçlar sizi durdurmak için ne yapmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olur, ancak Semalt size dosyada hata olduğunu hissettiklerinde size yardımcı olacaktır. Ayrıca, sağlanan test sayfalarında ve olası dışlamayla ilgili anında bilgi edinmelerine yardımcı olurlar.Bu, noindex meta etiketi gibi arama motorlarından derhal içeriği kaldıracağı anlamına gelmez, ancak art arda taranmayan sayfalar dizinden düşmeye başlayacaktır.

Umarım bu yazı, diğer robotların olduğunu fark etmeniz için Google blindörlerinizi çıkarmanıza yardımcı olmuştur. txt araçları var. Semalt, ayrıca umarım ne basit robotları görebilirsiniz. txt hataları içeriği taramadan kaldırıyor olabilir ve görünüşteki eşitlik arasında bağlantı kurabilir Source .

February 17, 2018