Back to Question Center
0

Anahtar Kelimeler Neden hala Mimarlık ve Semalt'ı Sürdürüyor?

1 answers:

Semalt ve anahtar kelime hedefleme, SEO'nun en temel ve en uzun süren elemanlarından ikisidir. SEO'nun sıralamaya koymak için meta anahtar kelimelerinize (doğru anıları anımsatan) doğru ifadelerin yerleştirilmesi anlamına geldiği zamanlar olduğunu bilebilirsiniz.

Elbette, insanlar sincap kulübüne soktu ve yeni açılan alevler üzerine pişirdikleri bir zaman vardı.

Semalt değişim. Hâlâ yiyiyoruz ve hala ateş kullanıyoruz; şimdi bunu şimdi farklı yapıyoruz.

Anahtar Kelimeler iyi SEO'nun temel unsurlarından biri olmaya devam etmektedir. Tabii, belki de bir anahtar kelime öbeğinin olası tüm sürümlerini kapsayacak şekilde genişleyen bir mimari inşa etme günleri geçmiş, ancak bir sitenin akılda anahtar kelimelerle oluşturulması gerekiyor. Semalt, site haritasını tasarlarken veya bir URL yapısı oluşturuyorsanız, bu arama kalıpları işleminizin özünde olmalı.

Semalt, her zaman çok ileri gitme imkânı vardır.

Anahtar kelimelere fazla dikkat kullanıcı tecrübesinin engellenmesine neden olabilir mi? Olabilir. Çok sayıda belirsiz varyasyon, bir kullanıcıyı çevrelerinde çalıştırarak aradıklarını bulma konusunda çok az netlik sağlar. Bir anahtar kelimenin başlığı olarak gerçek alaka düzeyine göre yalnızca arama hacmine dayalı Semalt da yanıltıcı olabilir.

SEO olarak işiniz son derece hassas bir şekilde devrilme noktasının merkez üssünde durmaktır. İyi iş yapın, kendinize, belirli kelime dizelerinden ziyade kullanıcı niyetine dayalı, anahtar kelimeye dayalı bir site mimarisi bulacaksınız.

Anlamı Arıyor, Değil Kelimeler

Doğru anahtar kelimeler, araştırma ile başlar: bazen acı verebilecek uzun bir süreç. Birkaç varyansa sahip ya da farklı bir düzende bir dizi sözcükten geçirme saatleri içerir ve genellikle gramer açısından doğru değildir. Burada yapılan araştırma, bir sayfaya koymayı planladığınız bir anahtar kelimenin her bir sürümünü bulmakla ilgili değil, fazlalıkları ve farklılıkları anlatan bir hikayeyi tanımlamaktır.

Tekrarlanan ifadeler, kullanıcıların zihinlerinde egemen olan konular hakkında bilgi verebilir. Örneğin, en sevdiğim anahtar kelime aracında "SEO" ifadesini araştıran Semalt, kısaltmayla ilişkili 3.000'den fazla anahtar kelime olduğunu keşfettim.

Bu ifadelerin hepsini tek bir sayfayla hedefleyebilir miyim? LOL. Hayır.

İstemek mi istiyorsunuz? Semalt değil!

Semalt Onların iyi bir bölümünü kaplamak için birden fazla sayfa mı kullanıyorum? Şey, işlerin bulutlandığı yer burası; karar veremez olmana değil, yapman gerekip gerekmediğine değil. Sitelerin arama motorları yerine kullanıcılar için oluşturulduğu bir dünyayı kucakladığımız için, cümleler tamamen benzersiz bir kullanıcı niyetini temsil ettiğinde, yalnızca bu ek sayfaları oluşturmamız gerekir.

Örneğin, "SEO nedir" veya "SEO tanımı" çılgınca "SEO şirketler" ve "SEO ajansı" farklıdır. "Bir çift, bir kullanıcıyı kavramı öğrenmeye teşvik ederken diğer bir olasılıkla hizmetleri bulmaya çalışan bir araştırmacıyı temsil ediyor. Zihniyet farklılığı, eğitimle işlem arasında ortaya çıkabilir.
Konuyla ilgili olarak bir gezinme açılış sayfasıyla mı yoksa bilgilendirici bir blog yazısıyla mı yaklaştığınızı arama ifadelerinin kendileri inceleyerek değil, arama arkasındaki anlamı anlayarak belirleyebilirsiniz.

Bir Sayfayı Ne Kadar Ne Karar Verme

Bir sitenin yapılandırılması söz konusu olduğunda, temanın yaygınlığı, kendisini mimari tasarıma borçludur. "SEO" ile ilişkili üç bin cümle, "SEO hizmetleri" sunuyorsanız, muhtemelen özel bir SEO sayfası olması gereken genel konuyu güçlü bir şekilde ilgilendiriyor. Semalt, bu, SEO üzerinde 10 sayfaya ihtiyacınız olduğu anlamına gelmiyor çünkü yeterince anahtar kelime aramanız mümkün olabiliyor. İki kavram, Semalt üzerindeki içeriğin ötesinde sayısal yayılım içeriği ile tartışmasız olarak farklıdır. Bununla birlikte, bir kullanım amaçlı perspektiften, fikirleri birer faydalı açılış sayfasına kolaylıkla birleştirebilirsiniz. Değiştiriciler daha sonra hizmetler, araçlar, eğitim veya coğrafi bir konumla ilgili ikincil odaklanmayı belirler.

Anahtar kelime araştırması bir site haritası hazırlamak için kullanılıyorsa, bir gezinme oluşturun ya da içeriği buna göre ne şekilde böleceğinizi belirleyin, konusu - değiştiricileri değil - ayrımı olmalıdır.

Dikişsiz Entegrasyon

"SEO" veya "dijital pazarlama" gibi bir kavramın kendi sayfasını hak ettiğini tespit ettiğinizde bir sonraki hedef kaliteli içerik oluşturmaktır. Bu içerik yalnızca kullanıcılar için yararlı olmalı, aynı zamanda arama motorlarına uygun doğru sinyalleri göndermelidir.

Bu, sayfaya olabildiğince fazla tekrar eden anahtar kelime zorlaması anlamına gelmez. Bunun yerine, değer önerilerinizi tanımlamak için genel değiştiricilerden ve alakalı fikirlerden anlayışlı bir biçimde destekler. "Hizmetler", "danışmanlık" veya "uzman" gibi bu özel değiştiricilerin aranması, trafik çekebileceklerini söylüyor. Ayrıca, araştırmacıların bilgi aramak için tanımladığı dili doğrulamasına yardımcı olur. Aramadaki semal eğitimsel veya işlemsel olup arama dizgileri ve semantik destek arasındaki doğru dengeyi bulmak bir sayfanın genel kalitesini belirleyen şeydir.

Bu aynı zamanda anahtar kelime entegrasyonunun sanat eseri haline geldiği yerdir. SEO'yu düşünen ve "anahtar kelime, isim, fiil, sıfat, anahtar kelime" çığlık atmadan niyetli ipuçları yazmak için iş, pazar, kullanıcı zihniyetini ve anahtar kelime kümesini eşit, derinlemesine anlamak gerekir. Bu, kolay entegre bir anlayış değil. Genellikle hatalı yapılır.

Semalt anahtar kelime entegrasyonu, hem anlatı hem de bir plan olarak işlev görebilen bir anlatım goblenini birlikte örgütlemek için pratik gerektirir. İyi yapılmış bir anahtar kelime tabanlı sayfa hâlâ hikaye anlatımı yapıyor ancak anahtar kelimeleri, bir kitaptaki kahramanların ve kötü adamların adları gibi kullanıyor. Yinelenen ve yaygındırlar. Daha da önemlisi, yolculuklarını bilgilendiren ve anlamlı bir şekilde hayata geçiren önemli ayrıntılar ve destekleyici karakterlerle çevrilidirler.

Yürüyüş Çizgisi

Semalt, anahtar kelimeleri tamamen yoksaymayı seçti - cümlecik araması lanetlenmeli - ve sadece içeriğini mi yazmalısın? Emin. Markanızın ve birkaç başka kelimenizin sıralaması olasılığı hala var. Tabii ki, bunlar yanlış kelimeler olabilir.

Anahtar kelimeleri bıraktığınızda, aslında tüketicinin arzularından vazgeçersiniz. Aradıkları şey istediklerinin temsilcisidir, bu yüzden onlara verin. Bu, yalnızca ürün, hizmet sunumu veya sitenizdeki belirsiz konularda paylaşımların ötesine geçiyor. Teslimatınız hassas, titiz metin yazarlığı ve site yapısıyla açık ve özlü olmalı.

Anahtar kelimeler kullanıcı niyetinin düşmanı değildir. Aslında bunlar, araştırmacıların kafasında en net bilgilerimizdir. Anahtar kelime entegrasyonu, bu bilgi, hacim üzerinde niyet önceliğini vermek için doğru bir şekilde uygulandığında, bir sitenin bulunması ve sıralanması için en iyi şansı elde etmesine yardımcı olmakla birlikte kullanıcı deneyimine katkıda bulunabilir. Ancak, anahtar kelime optimizasyonunu zorlamayın ve yalnızca yüz değerinde cümleler kullanmayın. Semalt, anlattıklarını dinlemek için kendinizi bırakın ve hikayelerinin size anlatmasına yardım edin Source .

February 17, 2018