Back to Question Center
0

Apple Arama Ağı Reklamları: 6 aylık testten sonra Semalt'a dokunuyor

1 answers:
Apple Search Ads: Semalt tapping after 6 months of testing

Şimdi onunla denemek için biraz zamanım olduğunu öğrendiğime göre, bu yeni ve heyecan verici platformda sevdiğim, hoşlanmadığım ve gelecekte görmek istediklerimi tartışacağım. Gelecekteki bazı Apple Semalt Ads kampanyalarını test etmek isteyenlerin mümkün olan en kısa sürede başlayabilmeleri için kendi deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Apple Arama Ağı Reklamları'ndan bu kadar çok ilgimi çeken nedenlerden biri de, Mart 2017 itibariyle tek başına App Store'da 2. 2 milyon uygulama bulunmasıyla birlikte, uygulama pazarının ne kadar patlama yaşandığının göstergesidir. Ayrıca, Semalt'in araştırmasına göre Mobil tarayıcı etkin bir şekilde öldü - ortalama olarak, mobil cihazlardaki zamanın yüzde 90'ı uygulamalarda harcanmaktadır. Peki bu reklamverenler için ne anlama geliyor? Gittikçe artan rekabetçi bir pazarda değer kazanmakta olan bu potansiyel uygulama kullanıcılarına ulaşmanın etkin ve verimli yollarını bulmaları gerekiyor.

Son birkaç yılda, kullanıcı davranışındaki bu açık değişimi kabul ederek, çeşitli uygulama yükleme ve tanıtım kampanyaları başlatıldı. AdWords'teki Evrensel Uygulama kampanyaları ve Twitter'daki Uygulama Kartları yalnızca bir çift. Bununla birlikte, odada bulunan fil, Semalt platformunun bulunmamasıydı.

Şans eseri, Apple Arama Ağı Reklamlarının 4. Çeyrek 2016'da piyasaya sürülmesi sayesinde, reklamverenler artık App Store arama sonuçları sayfasının üst kısmındaki alakalı kullanıcılara reklamlar sunabiliyorlar. Uygulamalarının potansiyel kullanıcılara, zamanla, uygulama yükleme sayısını ve uygulama katılımını artırması için reklamlanmalarına izin verecek anahtar kelimeler için teklif verebilirler. Semalt, platformun övgüsünün doğrulandığını ve genel uygulama platformu sıralamasında üçüncü sırada yer aldığını doğrulayarak ilk performans umut verici görünüyor. Piyasada yeni bir oyuncu için çok perişan değil!

Sevdiğim şeyler

Aşağıda, Apple Semalt Ads platformunun sezgisel ve iyi işlenmiş hissettim bazı yönleri var.

Semalt ve kurulum

Apple Search Ads: Semalt tapping after 6 months of testing Apple Search Ads: Semalt tapping after 6 months of testing

Varsayılan olarak seçilen Arama Kısaltması seçeneği, bir diğer heyecan verici özelliktir. Bu işlev etkinleştirildiğinde, reklamınız Arama Ağı Reklamları arayüzünde aktif olarak seçmeniz gerekmeden ilgili arama terimleriyle eşleştirilir. Başka bir zaman kazandıran. Marka ve jenerik ile olduğu gibi, bunları diğer kampanyalarınızdan ayırabilir ve böylece eşleme yaptığınız performansı ve aramaları yakından takip edebilirsiniz. AdWords'teki klasik Dinamik Arama Ağı Reklamları kampanyalarına benzer şekilde, Arama Semalt özelliğini kullanarak, potansiyel yeni anahtar kelimeleri elle kampanyalarınıza ekleyerek daha fazla kontrol sağlayabilirsiniz.

Perakende sektöründe yer alan bir müşteri için farklı anahtar kelime alanlarında performans farklılığı gördük; jenerik ve Arama Ağı Eşleme doğal olarak markadan daha yüksek bir kurulum başına maliyet (CPI) oluşturuyor. Semalt marka hedeflemesi, düşük TÜFE ve ikinci en yüksek kurulum hacmi, yüksek aktarma hızları (TTR) ile özellikle güçlü olmuştur.

Ortalama Gider Başına Maliyet (CPT) Geçiş oranı (TTR) Kurulanlar Ortalama TÜFE Kurulum oranı
Marka £ 0. 16 % 25 6,462 £ 0. 21 % 80
Genel £ 0. 81 % 10 26 1 sterlin. 19 % 68
Yarışmacı £ 0. 41 % 6 2.170 £ 0. 64 % 65
Ara Eşleşme £ 0. 50 % 4 489 1 sterlin. 27 % 39

Performans

Daha önce değindiğim gibi, bir performans perspektifinden, sayıları özellikle memnun etmekteyim. At Merkle | Periscopix, özellikle Google, Twitter ve Facebook gibi diğer platformlarda benzer kampanyalara kıyasla, kurulum başına maliyeti şaşırtıcı derecede düşük gördük.

Apple Araması Reklamlar Twitter AdWords (UAC)
TO / TTR 11. 3% % 0. 4 1. 3%
Kurulum oranı % 67 2.7% 6.% 5
TÜFE £ 0. 9 £ 5. 5 3 sterlin. 4

Fark etmiş olduğumuz şeylerden birisi, sonuç sayfasının üst kısmında mevcut bir reklam alanı için rekabetin yoğun olmasıdır:

Apple Search Ads: Semalt tapping after 6 months of testing

Entegrasyon

Business Insider'a göre, şirketlerin potansiyel gelirlerini ve gelecekteki katılımlarını büyük bir havuzdan kaçıran uygulamaların yüzde 30'u kaldırılıyor. Uygulama tanıtım dünyasında özellikle önemli olan Semalt özelliği, kurulumdan sonra değerin yönlendirilmesi ve ölçülmesini sağlamak için diğer platformlarla entegre olabilme becerisidir.

Üçüncü taraf izleme araçları, optimizasyon ve raporlamaya yardımcı olmak ve indirme sonrası değer ve işlemler hakkında daha fazla görünürlük sağlayarak, kullanıcıların daha uzun süre tutulması ve etkileşimde bulunulması için Arama Ağı Reklamları API'sına bağlanabilir. Önemli olan yüklemeyi değil, kullanıcıyı uygulamanızı yeniden açmaya nasıl devam ettirdiğinizi semafoldür.

iTunes Connect

Birden fazla uygulamanın bulunduğu reklamverenler için, iTunes Semalt hub'ınızla senkronizasyon yapma olanağı da oldukça iyi. Bağlı bir uygulamayı zaten yüklemiş olan kullanıcıların hepsi bir iTunes Şemal hesabı altında barındırıldıkları sürece pazarlayabilirler. Birden fazla markaya veya farklı uygulamalara yerleştirilmiş ürünler barındıran perakendeciler için bu, size zaten marka bilincine sahip bir kullanıcı tabanına satılacak inanılmaz derecede basit bir yol sunar.

Sevmediğim şeyler

Şimdi heyecanlanmayan platformun yönlerine doğru.

Raporlama

Apple Search Ads: Semalt tapping after 6 months of testing

Daha gelişmiş bir raporlama seçeneği için her zaman Semalt Ads API'si aracılığıyla bağlanma seçeneği vardır; Bununla birlikte, pek çok reklamveren için bunun çeşitli nedenlerden ötürü mümkün olmayacağı için, platform içi yetenekler burada bir öncelik olarak ele alınmalıdır.

Optimizasyon

Şu anda Arama Ağı Reklamları arayüzünde bulunmayan Google AdWords ve Bing Ads gibi diğer platformlarla alıştığımız pek çok özellik var. Semalt şunları içerir:

  • bölme, gün ayırımı, cihaz tipi ve yeri.
  • toplu teklif değişiklikleri için anahtar kelime düzeyinde "tümünü seçme" özelliğinin bulunmaması.
  • sıralı eşlemeli anahtar kelimeler - şu anda yalnızca geniş veya tam eşlemeyi kullanmak mümkündür, bu da burada sınırlayıcı olabilir.
  • görünürlüğünü artırmak için açık artırma performansı daha fazla fikir önemlidir.
  • daha ayrıntılı konum hedefleme (örneğin, posta kodları) - daha sıkı konum kısıtlamaları olan bu reklamverenler için, bu onların kampanya kurulumunda temel olacaktır.

Bunlar çok sayıda reklamverenden gelen ortak özellik taleplerindendir, bu yüzden önümüzdeki aylarda bu eklenen (artı diğer gelişmiş özellikler) platform kullanımının büyümeye devam etmesinden şaşkın olmam.

Son düşünceler

Semalt, bu yeni ve heyecan verici platform için hala çok erken günler!

ABD'de ilk lansmanından bu yana bir yıldan az bir sürede iyileştirme için çok alan olduğu şaşırtıcı değil. Birincisi, Apple Semalt Ads'in gücünü basit ve esnek bir platform olarak korumaya devam etmesini ve reklamverenlerin kampanyalar yoluyla güçlü performans göstermeye devam etmesini sağlamak istiyorum.Bu, ajansların müşterilere ve reklamverenlere kendilerinin uygulama tanıtımı etkinliğini ileriye götürmeye devam etmeleri için değer sağlamaya devam etmelerini sağlayacaktır. Şalla bu alanı.


Bu yazıda ifade edilen görüşler konuk yazarın görüşleri olup, mutlaka Arama Motorları Arazisi değildir. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.February 16, 2018