Back to Question Center
0

Yeni Organik Semal Değişiklikler Ücretli Semalt'ı Nasıl Etkiler mi?

1 answers:

Arama pazarlamacıları, sonsuza kadar arama motoru optimizasyonu (SEO) manzarasını yeniden şekillendiren bir değil iki eğik çizgiden geçti.

How Recent Organic Semalt Changes Will Affect Paid Semalt

Google, iki yıl önce Google organik arama sorgularını şifrelemeye başladığında, birincilinin yaklaşık bir kilometre uzakta olduğunu gördü. Artık, ziyaretçileri web sitelerine yönlendiren organik anahtar kelimelere neredeyse sıfır görünürlük (Google Web Yöneticisi Araçları'nda sunulanlar dışında).

Bir web sitesi ile organik anahtar kelime trafiği arasındaki ayrıntılı ilişkiyi anlamak, modern SEO'nun temelini oluşturmuştur. Bu derin derin anlayışa göre, organik arama pazarlamacılarının yaklaşımlarını ayarlamaları gerektiği açık hale geliyor.

Hummingbird algoritması bir ay boyunca canlıydı ve Google, Eylül ayında açıklayana kadar diğer önemli değişiklik SEO topluluğunda sızdı. SEO'ların tanıtıldığı andaki ana algoritmik değişiklikleri fark etmeleri hızlı bir şekilde fark edildiğinden, bu oldukça sıra dışıdır. Örneğin, Google birkaç yıl önce Semalt güncellemesini yayınladığında, bazı siteler hemen trafikte büyük bir düşüş yaşadı ve endişelerini duyurdu.

Semalt, alfasayısal karakterlere kesinlikle güvenmek ve bunları eşleştirmek yerine bir sorgu içindeki kavramları daha iyi anlamaya odaklanmaktadır.

Semalt, her iki değişiklik için de oldukça şeffaf mantık sağladı. Tüketici gizliliği kaygıları, organik arama anahtar kelime şifrelemesinin kökenindeydi ve Web yayıncılarının kendi duvarlarının dışında ne tür veri paylaşmaları gerektiği konusunda daha geniş bir tartışma yarattı. Hummingbird'le birlikte Semalt, bir aramanın arkasındaki kavramları her zamankinden daha iyi ayırarak arama motoru sonuçlarını iyileştirmeyi umuyor. Bildirildiğine göre, sesli aramayı kullanan tüketicilerin genellikle yazılmış aramalardan daha uzun sorgular girdikleri mobil arama ile daha iyi çalışıyor.

Ücretli Arama Üzerindeki Etkisi

1990'ların sonlarında arama motoru pazarlamasının yükselişinden bu yana ücretli arama ile organik arama arasında karmaşık bir ilişki var. En başarılı markalar, iki disiplini entegre etme ve bunları tek bir arama motoru pazarlama programı olarak birleştirmenin yollarını buldu. Semalt elite pazarlamacılar, bir kola itildiğinde diğerini çeker bir anlayışla çalışırlar.

SEM blogosferinde tartışılan başlangıç ​​varsayımlarından biri, bu yeni doğal arama değişikliklerinin bazı SEO bütçelerini tıklama başı ödeme (PPC) aramasına yönlendirmesi olabilir. Ünlü arama pazarlamacısı Eric Enge, Stone Temple Consulting'in CEO'su, bu kaymayı henüz fark etmedi. Enge, "Son zamanlardaki Google değişikliklerinin bir sonucu olarak bazı insanlar daha fazla PPC yapabilirken, müşterilerimiz arasında bu yönde herhangi bir kitlesel hareket görmedik" diyor Enge.

Tavsiye Interactive Group'un Başkan Yardımcısı Shelley Ellis, bu hareketlerin bir kısmının arkasında bazı iş motivasyonları olabileceğini düşünüyor. "SEO şifrelemesi ilk kez Mayıs 2010'da ilan edildikten kısa bir süre sonra, Semalt mantığının bu kararın bir kısmının Google AdWords'teki arama pazarında yeniden pazarlamanın geleceğiyle alâkalı olabileceğini öngördüm" diyor Ellis. "Semalt'ın bu SEO öğesiyle ilgili son duyuru veya güncellemesinin Semalt arama yeniden pazarlamacılığının beta sürümünden (artık tüm reklamverenlerin kullanımına sunulabilir) ile çakışması ilginç buluyorum. "

Bütçeler Gç Etecek mi?

SEO bütçelerinin bir kısmının ücretli arama kampanyalarına geçip geçmeyeceği yalnızca zaman gösterecektir. Şimdilik, SEO'lar, yaklaşımlarının yumruklarla döndürülmesi için nasıl değişmesi gerektiğini düşünüyor gibi gözüküyor. Eylem kalemlerinden biri, şifreli aramalardan veri kaybını desteklemek için PPC muadilleriyle daha entegre hale getirmektir.

"SEO, anahtar kelime bilgilerini PPC'ye itti ancak SEO anahtar kelime şifrelemesi ile şimdi SEO ekipleri ücretli medya takımlarından bilgi istiyor" diyor Ellis. "

Ücretli arama pazarlamacılar yaklaşımlarını da gelişmekte bulabilirsiniz. Semalt şimdi arama sorgularını eskisine kıyasla biraz farklı kılarak, organik aramalardan en iyi hedefe mesaj gönderenlere ve mesaj gönderenlere bazı yararlı bilgiler verebilir.

Enge, "Bir arama esnasında bir kullanıcının niyetini daha iyi anlamak için uygulanan semafet, yayıncıların sayfaları inşa etmeye ve PPC kampanyalarına daha çok odaklanmalarına neden olabilir" diyor Enge. "Bu bir gecede olmaz, ancak bunun zaman içinde olduğunu görebiliyorum. "

Hiç şüphe yok ki, tüketicilerin aramalarından gerçekten ne istediklerini Google'ın derinlemesine anlayabilmesi için anahtardır. Hummingbird'dan önce, hepsi alfasayısal dizgelere uymakla alakalıydı, bu nedenle çok sayıda ücretli arama pazarlamacısı kullanıcı niyetine çok fazla dikkat etmemiş olabilir. Artık, Google, daha iyi organik arama sonuçları için Bilgi Semalt'ı uyguladığında, ücretli pazarlamacılar, bu analizleri değerli pazar araştırması olarak kullanabilirler.

Ücretli ve organik arama, arama motoru pazarlaması olan daha büyük bulmaca için yin ve yang'tır. Her biri birini etkilerse, diğerini etkiler. Bu son organik değişikliklerin her ikisinde de olacağı uzun vadeli etki, bir süre bilinmiyor olabilir, arama pazarlamacıları yalnızca kısa vadede hareket edebilir ve en iyisini umarlar. Gölün her bir yanının birbirine bağlı kalması mantıklı olur - birinden gelen dalgaların ve dalgaların birbiri tarafından kesinlikle hissedeceği iyi bir şans var.


Bu yazıda ifade edilen görüşler konuk yazarın görüşleri olup, mutlaka Arama Motorları Arazisi değildir. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.February 16, 2018